Ana SayfaİpucuAndroid'de metin mesajları nasıl beğenilir?

Android’de metin mesajları nasıl beğenilir?

-

Valheim Büyük Güncellemesi Mistlands İle Geldi!

Günümüzün popüler oyunlarından biri olan Valheim çıktığı andan itibaren oldukça ilgi gören bir oyun haline...

Bazen aldığınız bir mesaja verilebilecek en iyi cevap, basit bir beğenidir. Favori akıllı telefonlarımızın birçoğu, RCS mesajlaşma standardının benimsenmesi sayesinde, varsayılan mesajlaşma uygulamasını kullanarak Android’de bir metin mesajını beğenmenize izin verir. Telefonunuz RCS mesajlaşmayı desteklemiyorsa, Google Mesajları varsayılan mesajlaşma uygulamanız olarak ayarlayın ve uygulama ayarlarında RCS’yi etkinleştirip etkinleştiremeyeceğinize bakın ve bu özelliği kullanmak için onu varsayılan mesajlaşma uygulamanız olarak ayarlayın. Bu kılavuz, Android’de metin mesajlarını nasıl beğenebileceğinizi gösterir.

Android’de bir metin mesajı nasıl beğenilir?

Android’de bir kısa mesajı beğenebilmeniz için önce telefonunuzun ve operatörünüzün yeni RCS mesajlaşma standardını desteklemesi gerekir. Modern Android telefonların çoğu kutudan çıkar çıkmaz RCS mesajlaşma özelliği etkinleştirilmiş olarak gelir. Ancak, akıllı telefonunuzun OEM’sine bağlı olarak özellik kutudan çıktığı gibi çalışmayabilir. Genel bir kural olarak, varsayılan mesajlaşma uygulaması olarak Google Mesajlar’ı kullanan herhangi bir Android akıllı telefon, RCS mesajlaşmayı destekler.

Telefonunuzda RCS’nin etkinleştirildiğinden emin olun

Android telefonlarda SMS mesajlaşmasından RCS mesajlaşma standardına geçiş biraz inişli çıkışlı olsa da, yeni Zengin Sohbet Hizmetinin (RCS) kullanıcılar için her açıdan daha iyi olduğuna şüphe yok. Okundu bilgileri, yazma göstergeleri ve mesaj tepkileri gibi özellikler sunar. Bu nedenle, telefonunuzda bu özelliği etkinleştirmediyseniz, şimdi yapmanızı öneririz.

Aşağıda, bir Google Pixel ve Samsung akıllı telefonda RCS mesajlaşmasını nasıl etkinleştirebileceğinizi gösteriyoruz. Ancak adımlar, RCS mesajlaşmasını destekleyen herhangi bir Android cihaz için temelde aynıdır.

  1. Pixel telefonunuzda Mesajlar uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki Profil simgenize dokunun.
  2. Mesaj ayarlarını açmak için dokunun.
  3. Sohbet özelliklerini açın ve Sohbet özelliklerini etkinleştir’in yanındaki anahtarı açın.
  4. Bir Samsung cihazı kullanıyorsanız, varsayılan Samsung Mesajlar uygulamasını başlatın, üç noktalı menüye dokunun ve Ayarlar’ı açın.
  5. Sohbet ayarları’nı seçin ve Sohbet özelliklerinin yanındaki anahtarı etkinleştirin.

Bir mesaj nasıl beğenilir

Artık Android akıllı telefonunuzda RCS mesajlaşmayı etkinleştirdiğinize göre, bir metin mesajını beğenebilir veya mesaj tepkileri gönderebilirsiniz.

  1. Mesajlar uygulamanızda bir mesaj dizisi açın.
  2. Bir mesajı beğenmek için mesajı basılı tutun.
  3. Birkaç mesaj tepkisini gösteren bir açılır pencere göreceksiniz.
  4. Mesajı beğenmek için beğeni tepkisini seçin.

Android’de kısa mesaj tepkileri ve beğenileri gönderin

Yeni RCS mesajlaşma standardı, varsayılan kısa mesaj deneyimini iMessage’a ve WhatsApp ve Telegram gibi üçüncü taraf uygulamalarına yaklaştırdı. Metin mesajlarını beğenmek ve ayrıca fotoğraf ve video göndermek, okundu bilgisi almak ve daha fazlasını yapmak için RCS mesajlaşmasını kullanabilirsiniz.

-- Reklam --

I.G.I. Origins Oynanış Fragmanı Yayınlandı!

Günümüzde birden çok oyun bulunmakta bu oyunlar arasında aksiyon oyunlarının yeri oldukça ayrıdır. Oldukça büyük bir kitleye sahip olan...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz