Ana SayfaAkıllı TelefonApple iPhone 12 Geekbench Sonuçları da Açıklandı

Apple iPhone 12 Geekbench Sonuçları da Açıklandı

Yeni nesil iPhone'larda yer alan A14 yonga seti, A13 yongasıyla karşılaştırıldığında tek çekirdekli performansta sadece %20 ve çok çekirdekli testlerde sadece %8'lik bir artış gösterdi...

-

Dün yayınlanan ve Apple’ın hayranları hüsrana uğrattığı Apple iPhone 12 AnTuTu sonuçlarının ardından Apple iPhone 12 Geekbench sonuçları da yayınlandı. Bugün ortaya çıkan Apple iPhone 12 Geekbench sonuçları da oldukça ilgi çekici. Cupertino devinin en son amiral gemisi serisi kısa süre önce tanıtıldı ve önceki nesle göre performansta yalnızca küçük bir artış sergiledi.

Apple’ın, pil kapasitesi ve RAM dahil olmak üzere cihazlarıyla ilgili belirli özellikleri açıklamadığı biliniyor. Bu nedenle, ek bilgi almak için Geekbench gibi bilinen platformlardan karşılaştırmaları beklemek zorundayız.

Şirket, A14 Bionic yonga setini ilk duyurduğunda çıtayı biraz yükseltmişti. Hatta mevcut A12 yongasına kıyasla CPU performansında yüzde 40 artış var denmişti. Aynı zamanda GPU performansında yüzde 30 artış sağladığını iddia etmişti.

Görünüşe göre, Apple’ın bunu yapmış olmasının nedeni, son nesil A13 yongalarındaki yetersiz performans kazanımlarından kaynaklanıyor. Geekbench listeleri, iPhone 12’nin iPhone 11’e benzer 4GB RAM ile geldiğini ortaya koyuyor. Tek çekirdekli performansta sadece yüzde 20 ve çok çekirdekli testlerde sadece yüzde 8’lik orta düzeyde bir artış sunduğunu gösteriyor.

Tek çekirdekli testlerde iPhone 12 1.588 puan alırken, çok çekirdekli testte 3.677 puan elde etti. Öte yandan, 6GB RAM’e sahip iPhone 12 Pro, tek çekirdekte yaklaşık 1.598 puan ve çok çekirdekli testlerde yaklaşık 4.000 puan aldı.

Dolayısıyla yeni A14 yongasının performans kazanımlarından ziyade enerji verimliliğine yönelik iyileştirmelerle geldiğini görebiliyoruz. Bu da yeni serinin 5G desteği özellikleri konusunda daha iyi olduğu iddia edilebilir.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakGsmArena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here