Asus Zenfone 9 Android 13 güncellemesini alıyor

Asus, Kasım ayında resmi Android 13 güncelleme zaman çizelgesini açıkladı ve bunu alması planlanan ilk cihaz, yeni yazılımı Aralık ayında alması beklenen Zenfone 9 oldu. Reddit’te bir grup ülkeden Zenfone 9 sahiplerinden gelen çok sayıda raporla bugün bu gerçekleşti.

İnceleme birimlerimizden biri zaten güncellendiğinden, kullanıma sunmanın devam ettiğini de doğrulayabiliriz. Diğer şirketlerden farklı olarak Asus, piyasaya çıkışlarını ülke veya bölgeye göre değil seri numarasına göre düzenler, bu nedenle temelde tamamen şansa bağlıdır – sizinkinin ne zaman alacağını gerçekten tahmin edemezsiniz. Bununla birlikte, manuel olarak kontrol etmek yardımcı olabilir, çünkü biz böyle anladık. Herhangi bir bildirim gelmedi ancak manuel olarak kontrol ettikten sonra anında güncelleniyorduk.

Yeni yapı WW_33.0804.2060.65 olarak etiketlenmiştir ve 5 Aralık 2022 güvenlik düzeltme eki düzeyini içerir. Asus’un ZenUI’si, stok Android’e çok yakın kaldı, ancak burada ve orada kendine ait bazı kullanışlı eklemeler sunuyor. Yine de çok özel bir şey yok ve kullanıcı arayüzünün genel hissi, bir Pikselde alacağınız şeye oldukça çok benziyor.

Değişiklik günlüğü kilometrelerce uzun, bu yüzden sizi bununla sıkmayacağız. Bununla birlikte, güncellemeden sonra size bazı yeni özelliklerden bahseden hızlı bir eğitim sunulacağını belirteceğiz. Bu, Google tarafından yapılmış gibi görünüyor, ancak kesin olarak söylemek imkansız.

Yeni bildirim iznini, cihazlar arası kopyalama ve yapıştırmayı, uygulamaların medya erişimi söz konusu olduğunda artırılmış gizliliği, dans eden oynatma çubuğuna ve tam ekran albüm resmine sahip yeni medya oynatıcıyı ve farklı uygulamalara farklı diller atama özelliğini vurgular.

Android 13 güncellemesini önümüzdeki ay alacak sıradaki Asus cihazları Zenfone 8 ve Zenfone 8 Flip.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0