Atari 50: The Anniversary Celebration İle Tanışın

Şirket geçmişlerine baktıkça video oyunu koleksiyonları bugünlerde daha yaygın hale geliyor. Atari’nin klasik oyun serisi de koleksiyonlara yeni bir bakış açısı getiriyor. Atari 2600 oyun koleksiyonunu hemen hemen istediğiniz her platformda oynayabilirsiniz. Fakat Atari 50: The Anniversary Celebration ile koleksiyonunuza farklı bir soluk kazandırabilirsiniz.

Uygulamada Atari 50, müze sergisine dönüştürülmüş bir video oyunu gibi hissettiriyor. Atari’nin 50 yıllık tarihi dışında her şey Smithsonian’ın The Art of Video Games sergisinde ilk kez yürüyormuşuz gibi hissettirdi.

Atari 50, Pong’dan Atari Jaguar’ın sunduğu en tuhaf oyunlardan bazılarına kadar her şeyi içermekle kalmıyor. Aynı zamanda bu oyunları önemsiz bilgilerle, o zamandan oyunla ilgili materyal taramalarıyla ve bunlarla bağlantılı kişilerle yapılan video röportajlarıyla süslüyor. Oyun tarihini seven herkes Atari 50’ye göz atmalı.

Atari-50

Digital Eclipse yıllardır eski oyunları yeni platformlara taşıyor. Orijinal PlayStation için Atari oyun koleksiyonları yaptı. Zamanla, yalnızca öykünmenin ötesine geçerek yaklaşımına yavaş yavaş daha fazla çaba sarf etti.

Bu yılın başlarında, Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection‘da içinde kutular, kılavuzlar, reklamlar, kataloglar, çizgi romanlar, TV şovu klipleri ve geliştirme belgeleri bulunan Turtle’s Lair yer alıyordu. Atari 50, benzer içeriği sergi benzeri Etkileşimli Zaman Çizelgelerine dönüştürerek bunu bir adım daha ileri taşıyor.

Atari 50’nin 100’den fazla oyun serisinin neredeyse tamamına hemen erişebilirsiniz. Ancak asıl şey, Atari’nin 50 yıllık tarihini anlatan beş Etkileşimli Zaman Çizelgesi’nden birini seçmekten geliyor.

Arcade Origins, 1971’den 1984’e kadar çıkan Atari’nin kuruluşuna, ilk başarısına, tuhaf prototiplerine ve klasik arcade oyunlarına odaklanıyor. High and Lows, 1983’teki video oyunu çöküşünü ve Atari 5200 ve 7800’ün bu sırada nasıl çalıştığını tartışıyor.

Tüm oyunlar hatırlanmayı ve korunmayı hak ediyor ve Atari 50, muhtemelen daha önce hiç duymadığınız bir şey bulup oynayacağınızdan emin olmak için büyük çaba harcıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0