Ana SayfaOtomobilAudi Q4 e-tron 2024 tanıtıldı - daha uzun menzil ve daha...

Audi Q4 e-tron 2024 tanıtıldı – daha uzun menzil ve daha fazla güç

Audi, tamamen elektrikli modellerde büyüme rotasını sistematik olarak sürdürüyor. Audi Q4 e-tron ailesi, 2023'ün ilk yarısında teslimatlardaki güçlü büyümeye diğer elektrikli araçlarından daha fazla katkıda bulundu. Yeni ayarlanmış süspansiyon, artırılmış verimlilik, karakteristik ses ve geliştirilmiş standart donanım ile 2024 model yılında kapsamlı bir şekilde güncellenmektedir. Optimize edilmiş sürüş konseptine ve daha yüksek şarj gücüne ek olarak Audi, modellerin sürücü destek sistemlerindeki fonksiyon yelpazesini genişletiyor. İsteğe bağlı uyarlanabilir hız sabitleyiciyle artık her iki model de şerit değiştirmeye yardımcı oluyor. Güncellenen modeller 26 Eylül'den itibaren 52.950 Euro'dan başlayan fiyatlarla sipariş edilebilecek.

-

IMDb, 2023 Yılının En Popüler Dizi ve Filmlerini Açıkladı!

Günümüzün en büyük dizi ve film veritabanı olarak faaliyetlerini gösteren ıMDb, 2023 yılının enleri...

Audi, Q4 e-tron modellerini yeniledi ve 26 Eylül’den itibaren 52.950 € başlangıç fiyatıyla satışa sunacak. Sportback versiyonları da dahil olmak üzere Q4 e-tron serisinin tamamında daha fazla beygir gücü ve tork, verimlilik ve daha fazla donanım artışı var.

Tüm 2024 model yılı Q4 e-tron’lar standart olarak 77 kWh batarya ile geliyor ve bu da giriş seviyesi modellerdeki 51,5 kWh’lik bataryaya göre güzel bir artış gibi görünüyor. Optimize edilmiş batarya teknolojisi artık daha hızlı DC şarjına olanak tanıyor ve elbette koşullara bağlı olarak sadece 28 dakikada %10 ila %80 şarj edebiliyor. Quattro modelleri 175 kW şarjı desteklerken, RWD konfigürasyonları 135 kW şarj limitine sahip olarak geliyor.

Yeni bir batarya koruma fonksiyonu gerektiğinde akü şarjını %80 ile sınırlar ve Audi’nin yeni rota planlayıcısı HPC (Yüksek Güçlü Şarj) istasyonlarından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Rota planlayıcısı HPC istasyonlarına öncelik verir ve bir tanesine yaklaştığınızda araç, prize vardığınızda optimum şarjı sağlamak için ön koşullandırma sistemini başlatır. Ayrıca aracı şarj etmeyi bitirdiğinizde en uygun pil sıcaklığını sağlayan bir son koşullandırma özelliği de mevcuttur.

Audi Q4 e-tron

Audi, tüm Q4 e-tron modellerinin arka aksına tamamen yenilenmiş bir PSM (kalıcı olarak uyarılmış senkron makine) getiriyor. Bu, 2024 modellerine daha fazla verimlilik ve güç sağlıyor. Örneğin Q4 Sportback 45 e-tron, 562 km WLTP menzili sunuyor.

Q4 e-tron 45 ve Q4 Sportback e-tron 45 için yeni RWD motorlar 210 kW üreterek quattro muadilleriyle eşleşiyor. En üst seviye Q4 e-tron 55 quattro ve Q4 Sportback e-tron 55 quattro modelleri 250 kW’a kadar çıkıyor.

Audi ayrıca tüm modellerde süspansiyon, direksiyon, sürüş asistanı ve ses sistemindeki değişiklikleri de özetliyor. Ancak tartışmasız en dikkat çekici değişiklik, 90 km/s’nin üzerinde adaptif hız sabitleyici ile birlikte şerit değiştirme asistanının eklenmesidir. Bu özellikler artık otoyollarda birlikte çalışabiliyor. Son olarak, yan asistan, arka radar sensörlerinden yararlanarak aracın arkasındaki ve yanındaki trafiği izleyerek kazalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Audi Q4 Sportback e-tron

Kritik yardım sistemleri tüm modellerde standart olarak sunulurken, opsiyonel sistemler plus, pro ve koruma ve uyarı sistemleri plus paketleriyle birlikte sunuluyor.

Standartlardan bahsetmişken, Audi MMI navigasyon plus, Audi connect Navigasyon ve Bilgi-Eğlence, Audi sanal kokpit ve 10,25 inç gösterge paneli artık tüm Q4 e-tron modelleri için standart olarak sunuluyor. Audi, elektrikli bagaj kapağı, ayak hareketlerini destekleme ve ısıtmalı ön koltuklar gibi başka özellikleri de yeni araçlarına ekledi.

Q4 e-tron’lara yönelik artan talep nedeniyle Audi’nin Brüksel’deki tesisi, Q8 e-tron ve Q8 Sportback e-tron‘u üreten tesisle aynı yerde yeni modellerin üretimine başlayacak.

Avatar Frontiers of Pandora İnceleme Puanları ve Yorumları Belli Oldu

Massive Entertainment, Ubisoft ve FoxNext tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yarın (7 Aralık 2023) itibariyle yayınlanacak olan Avatar Frontiers...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakArenaev