Ana SayfaOtomobilAudi'den Yeni TT Sportback

Audi’den Yeni TT Sportback

-

Audi her geçen yıl ürün gammını geliştirmeye devam ederken markanın en yeni ürünü olan Audi TT Sportback’i duyurdu.

Paris Otoshow fuarında tanıtılan ürüne ilgi büyük. Son yıllarda büyük markalar dahi neredeyse üretilmemesine kesin gözüyle bakılan modelleri üretmeye başladı. Audi TT Sportback de bunun bir örneği. Önce Audi A5 ve A7 modellerinin Sportback’ini çıkaran marka daha sonra hep hatchback model olarak hayatımızda olan A3 modelinin sedan kasasını çıkartmıştı. Şimdi ise TT modelinin Sportback kasasıyla karşımızda.

Coupe Sedan olarak adlandırılan Sportback modeli tüketiciler tarafından da beğeniyle karşılanıyor.

Peki ne gibi yenilikler, farklılıklar var ?

Ön ızgara diğer modele göre daha büyük ve daha sportip duruyor. Yeni nesil LED farlar kendini belli ederken 21 inç boyutundaki cantlar da araca oldukça şık bir duruş sağlamış. Audi ambleminin metal tasarımla birleşmesinden doğan bir depo kapağı bu sportif görünümü tamamlamış gibi duruyor.

iç mekan detayları

İç mekanın TT modeline çok benzediğini söyleyebiliriz. Bu modelde daha çok dış tasarıma önem verilmiş bu nedenle iç tasarımda gözle görülür bir detay yok denecek kadar az.

Dış tasarım

TT modelinin hatlarına benzer olan TT Sportback, normal modelden yaklaşık 30 cm daha uzun ve 6 cm daha geniş. Tabi daha spor olduğu için yaklaşık 3 cm de daha alcak olduğunu söyleyelim.

Araç 4.47 metre uzunluğa sahip, genişliği ise 1.89 metre. Fabrika verilerine göre 1.38 metre de yüksekliğe sahip. Ayrıca 12 cm daha uzun aks mesafesi de yer alan diğer ölçüler.

Motor detayları

Motor detayları oldukça göz alıcı… 400 Beygir güç üreten 2.000 CC motor hacmine sahip yeni Audi TT Sportback 2.500 ve 6.000 devir arasında 450 NM Tork üretimi yapıyor.

Audi’nin klasikleşmiş 4 çekeri Quattro ile donatılan araçta 7 ileri ve çift kavramalı tam otomatik şanzuman sistemi bulunuyor. Aracın 0 KM’den 100 KM’ye çıkış süresi sadece 3.9 saniye. Bu sürenin oldukça iddialı olduğunu belirtelim. Son olarak aracın açıklanan yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 7 litre olarak belirtilmiş.

Aracın görsellerine diğer sayfadan ulaşabilirsiniz.

Audi TT Sportback
Audi TT Sportback
Audi TT Sportback
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here