Ana SayfaSosyal MedyaBeReal, Instagram'ı Tahtından Etmeye Kararlı!

BeReal, Instagram’ı Tahtından Etmeye Kararlı!

Yakın zamanda hayatımıza giren BeReal uygulaması, sosyal medya platformu olan Instagram'ı yerinden etmeye kararlı görünüyor.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Yakın zamanda hayatımıza giren BeReal uygulaması, sosyal medya platformu olan Instagram’ı yerinden etmeye kararlı görünüyor.

Kısa bir süre önce kullanıma açılan ve her geçen gün kullanıcı sayısını artıran BeReal, şimdiden Instaram’a rakip olduğunu belli etti. BeReal, aynı Instagram’da olduğu gibi kullanıcıların fotoğraf paylaşması üzerine kurulu bir uygulama. BeReal içerisinde kullanıcılar, kendi görüntüsünü ve o anda ne olduğunu anlatan özgün görseller paylaşarak, takipçileri ile etkileşim sağlıyor.

Instagram, tabiri yerindeyse şov yapılan bir uygulama olarak biliniyor. İnsanlar, giydikleri elbiseden tutunda yedikleri yemeklere kadar takipçileri ile paylaşım yapıyor. BeReal, Instagram’ın tam aksine tamamen doğallıktan ve özgünlük yana bir uygulama. Bu yüzden kullanıcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

bereal

BeReal, kullanıcıların günlük yaşantısından ve anlık olarak yaşadığı olaylardan doğal fotoğraf kullanması istiyor. Bu da birçok kullanıcının aradığı samimi ortamı doğuruyor. BeReal, tüm kullanıcılara, fotoğraf çekmelerini isteyen günlük bir push bildirimi gönderir. BeReal kullanıcılarına, fotoğrafı çekip yayınlamaları için başlangıçta en fazla iki dakika verilir. Ancak, süre dolduktan sonra da fotoğraf gönderebilir. Arkadaşlarınızın gönderilerini görüntülemek için önce günlük fotoğrafınızı göndermeniz gerektiğini de belirtmekte fayda var.

Instagram’ın kullanıcısı sayısını yakalamasına çok fazla fark olmasına rağmen BeReal piyasaya sürüldüğü andan bu yana iyi bir başarı gösterdi. BeReal, hem iOS hem de Android için ücretsiz bir şekilde kullanımda. İlerleyen günlerde BeReal çok daha popüler olacağa benziyor.

Elon Musk, Twitter’ın önümüzdeki haftalarda yasaklanan hesapların çoğunu eski durumuna getireceğini doğruladı

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
İbrahim Özbek
İbrahim Özbek
Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz