Bilgisayar Kullananlar Dikkat!!

Teknolojinin gelişmesiyle doğru orantılı bir biçimde yükselişe geçen ve gündelik yaşantımızın bir parçası olan bilgisayarları hemen her sektörde kullanılmasının yanı sıra kişisel biçimlerde de ortaya çıkabiliyor. Bilgisayarın içerisinde yer edinen bilgiler, zaman zaman ekstra öneme sahip olacak bir düzeye erişmiş bir pozisyonda olması sebebiyle, gereken sonuçların ortaya çıkmasına yönelik bir çalışmalar da bilgisayar teknolojinin kendisini göstermesini sağlayacak unsurların arasında yerini alıyor.

Bilgisayarlarımızdaki Verilere Nasıl Ulaşılabiliniyor?

Bu günlerde bilgisayar kullanıcılarının bilgilerine erişildiği noktasında bir iddia ortaya atıldı. Rus merkezli siber güvenlik şirketi Kaspersky, milyonlarca kişinin kullandığı bilgisayarlarda güvenlik açığı bulduklarını ve Amerikan İstihbarat Servisi’nin bu açıktan faydalanarak, binlerce kişiyi takibine aldığını öne sürdü.

Toshiba, IBM ve Samsung gibi teknoloji firmalarının ürettiği bilgisayarlarda casus bir yazılımın bulunduğunu ifade eden Kaspersky, söz konusu yazılım sayesinde ABD Ulusal Güvenlik Servisi’nin binlerce bilgiyi elinde bulundurduğunu belirten açıklamalarla gündeme bomba gibi düştü.

2001 yılından beri bu tür faaliyetlerin sürdüğünü belirten Rus güvenlik şirketi, Çin, Rusya ve İran gibi 30 ülkeye bu tür bilgisayarların gönderildiğini söyleyerek; genel olarak iletişim ve telekomünikasyon şirketleri, bankalar, enerji ve nükleer araştırmalar alanında faaliyetler sürdüren firmalar, medya şirketlerini hedef aldığı belirtiliyor. Bu iddia karşısında sessiz kalan Amerikan Ulusal Güvenlik Servisi’nin ne tür bir beyanla karşımıza çıkacağı ise merak konusu haline geldi.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0