Ana SayfaOtomobilBMW Almanya'da iX1 üretimine başlıyor

BMW Almanya’da iX1 üretimine başlıyor

Bugün Regensburg'da tam elektrikli BMW iX1* için üretime başlanması, BMW Group'un elektromobiliteyi artırma hızını gösteriyor. Neredeyse iki yıl önce duyurulduğu gibi, tüm Alman fabrikaları artık elektrikli otomobil üretebilir.

-

Tesla, araçlarında radar kullanımını etkinleştiriyor

Elon Musk'ın otonom sürüşe tartışmalı yaklaşımı daha da kafa karıştırıcı hale getirildi. Geçen yıl Tesla,...

BMW, iX1 SUV’sinin üretimine Regensburg fabrikasında başladı ve şirketin esnek üretim hatlarından birine monte edildi. Bu, tüm BMW iX1 çeşitlerinin aynı hat üzerine inşa edildiği anlamına gelir – ICE, PHEV ve EV.

iX1 için kullanılan yüksek voltajlı pilin de Regensburg fabrikasında monte ediliyor olmasına rağmen, hücrelerin kendileri başka bir yerden naklediliyor olması ilginçtir.

Tesis, Nisan 2021’de pilleri “boyamaya” başladı – bu, genel olarak termal iletkenliği ve sağlamlığı iyileştirmek için hücrelerin alüminyum muhafazasının kalın vernikle kaplandığı bir işlemdir. Ve pillerin asıl montajı geçen ay başladı.

iX1 montajı, boyama ve araç montajına ilişkin AI optimizasyonlarıyla desteklenen BMW iFactory ilkesine dayanmaktadır. Amacı, görüntü tanıma algoritmalarını kullanarak kalite kontrol aşamasında çalışanlara yardımcı olarak üretim verimliliğini artırmaktır.

Şu an itibariyle iX1’in ne zaman sokaklara çıkacağını bilmiyoruz, ancak seri üretim zaten hareket halinde olduğu için uzun olamaz.

-- Reklam --

Samsung Galaxy M04 Yakında Satışa Çıkacak

Samsung, yakın zamanda Galaxy M04 akıllı telefonunu piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Akıllı telefon, uygun bir fiyat etiketine sahip giriş seviyesi...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz