Ana SayfaOyunBodrum Game Hackathon 2023 İçin Geri Sayım Başladı

Bodrum Game Hackathon 2023 İçin Geri Sayım Başladı

Global BodJam, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen geleneksel bir oyun hackathon etkinliğidir. 20 Ekim’de başlayacak etkinlik 2 gün sürecek ve 22 Ekim’de sona erecek.

-

Qiyuan elektrikli sedan A07’yi tanıttı

Çin otomotiv sektörünün önde gelen oyuncularından Changan Automobile, kısa bir süre önce yeni alt markası...

Oyun sektöründeki etkinlikler, 2023 / 2024 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte üniversiteler bazında da tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü tarafından bir “hackathon” düzenlenecek. Bodrum Game Hackathon 2023 için geri sayım başladı.

20 Ekim’de başlayacak etkinlik 2 gün sürecek ve 22 Ekim’de sona erecek. Global Bodjam Bodrum Game Hackathon 2023 adı verilen etkinliğin kontenjanı ise 50 kişi ile sınırlandırılmış durumda. Üniversite öğrencisi olma şartı bulunmayan etkinliğe 18 yaş üzeri, oyun sektörü ve oyun geliştirme ile ilgilenen herkes başvuru yapabilecek.

Bodrum Game Hackathon 2023 Başvuruları Başladı

50 kişinin katılım sağlayacağı etkinliğin başvuruları online olarak yapılabilecek. Katılımvılar, hackathon da takımlar halinde mücadele edecek. Takımlar minimum 2, maksimum 5 kişiden oluşacak. Bununla birlikte, her bir katılımcının etkinliğe ayrı ayrı başvuru yapması gerekecek, başvurular takım bazında alınmayacak.

Oyun sektörünün duayen isimlerinden oluşan 6 konuşmacının yer alacağı etkinliğin hali hazırda 12 sponsoru bulunmakta. Devlet üniversiteleri arasında “oyun geliştirme” bölümü bulunan tek üniversite konumunda bulunan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin düzenli olarak gerçekleştirdiği oyun etkinliklerinin sponsorları her geçen yıl hatırı sayılır düzeyde artmakta ve ilgiye paralel olarak imkanlar da genişlemekte.

Global BodJam 2023 Başvuru Şartları Nelerdir?

Bodrum Game Hackathon 2023 başvurularında adaylardan istenilen bilgiler, klasik kişisel bilgiler (Ad, Soyad, Doğum Tarihi, Telefon Numarası, Eposta vs.) olup, online form üzerinden bu bilgilerin doldurulması gerekiyor. Hackathon hakkında daha fazla bilgi edinmek ve söz konusu formu doldurarak etkinliğe katılım sağlamak için Global Bodrum Game Hackathon 2023 resmi web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz:

Global BodJam 2023 Teması Ne Olacak?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenecek Global Bodjam 2023 de katılımcıların ne üzerine oyun geliştirecekleri henüz netleşmedi. Organizasyon komitesince belirlenecek ve akabinde kamuoyuna duyurulacak hackathon teması, oyun geliştiricilerin 48 saat boyunca üzerinde çalışacakları oyun projesinin ana temasını da netleştirmiş olacak.

Global BodJam Game Hackathon 2023 Ödülleri ve Avantajları

Katılımcılarına oyun sektörü ve oyun geliştirme alanında büyük tecrübe sağlayacak Global BodJam 2023, pek çok oyun tutkunun oyun sektörü ile ilk kez tanışmasına da öncülük edecek.

Oyun sektörünün kalifiye personel ihtiyacını karşılayabilmesi adına kritik önemde olan bu tarz etkinlikler, şimdiye kadar binlerce kişi ye de oyun sektöründe ilerletecekleri kariyerlerinin kapılarını açtı.

Etkinlik sonunda katılımcılara belirli ödüller verilmekte ise de, Global Bodrum Game Hackathon 2023 ödülleri henüz kamuoyuna deklare edilmedi.

Apple, tüm iPhone’lar için güncellenmiş iOS 17.0.2 sürümünü yayınladı

Apple, tüm uyumlu iPhone modelleri için iOS 17.0.2'nin güncellenmiş bir sürümünü yayınlayarak kullanıcıların endişelerine hızlı bir şekilde yanıt verdi....
Emine Emre
Emine Emre
Emine ben. Anadolu Üniversitesi İstatistik Bölümü (örgün öğretim/lisans) mezunuyum. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Yönetimi (ön lisans) okudum. İki üniversiteden de 2013 yılında mezun oldum. Çeşitli kurumlarda tam zamanlı olarak çalıştım. Oyun sektörü ve finans sektöründe deneyim sahibiyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz