BYD, Atto 3 ile Yayılmayı Sürdürüyor

BYD’nin denizaşırı agresif genişlemesi, şirketin ilk küresel modeli olan Atto 3‘ü duyurmasıyla oldukça iyi gidiyor. Birçok ülkede Atto 3 elektrikli aracıyla boy gösteren BYD, otomobil dünyasının gözdesi olarak konumlanıyor.

Bu elektrikli araç, Çin’de Yuan Plus olarak da biliniyor ve Şubat ayında satışa çıktı. Kısa bir süre sonra Avustralya‘da da satışa sunuldu ve şu anda Hindistan, Tayland, Yeni Zelanda, Singapur, Kamboçya, Kosta Rika ve Avrupa‘nın birçok ülkesinde satılıyor.

Atto 3 artık Malezya‘da da satış sonrası hizmetlerle de ilgilenecek olan Sime Darby Motors adlı yerel bir satıcı aracılığıyla sunuluyor. BYD ve Sime Darby Motors, Malezya’ya daha da fazla model ve hizmet getirmek için gelecekte birlikte çalışacak. Hatta dünkü duyuru etkinliğinde BYD kısaca Dolphin ve Seal modellerini sergiledi.

byd atto 3 malezya

Atto 3‘e gelince, ülkede iki konfigürasyonda mevcuttur – standart ve uzun menzilli. Giriş seviyesi seçeneği 149.800 MYR (34.000$), uzun vadeli yinelemede ise 167.800 MYR (38.000$) isteniyor.

Ancak bu otomobil BYD’nin Malezya pazarındaki tek varlığı değil. Şirket yıllardır elektrikli otobüs, araba ve forklift satışı yapıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0