Ana SayfaOtomobilBYD, Avrupa'da iki fabrika kurma planlarını paylaştı

BYD, Avrupa’da iki fabrika kurma planlarını paylaştı

BYD, Avrupa'daki ilk fabrikasını kurmaya hazırlanıyor. Bloomberg ile yaptığı röportajda BYD Başkan Yardımcısı Li Ke tarafından doğrulandı. BYD'nin Avrupa'da bir elektrikli araç fabrikası kurmayı planladığını ve markanın şu anda fabrika için durum tespiti yaptığını söyledi. Ayrıca, markanın Avrupa'da binek otomobil üretimi için iki fabrika kurabileceğini de ekliyor. Karar, Almanya, İsveç, Danimarka, Belçika, Lüksemburg, Fransa ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere Avrupa çapında araç satma planının ardından geldi.

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

BYD’nin denizaşırı genişlemesi oldukça agresif görünüyor. Şirketin Başkan Yardımcısı, yakın zamanda Bloomberg’e verdiği bir röportajda, otomobil üreticisinin AB’de en az bir, muhtemelen iki fabrika açmayı planladığını söyledi. BYD’nin araçlarını 2022’nin sonuna kadar Fransa ve Birleşik Krallık’ta kullanıma sunacağı ve şimdiden Almanya, İsveç, Danimarka, Belçika, Lüksemburg, Fransa, Hollanda ve hatta Norveç’te genişlemeye başladı.

Şu an itibariyle BYD, arabalarını Çin’den kendi gemileriyle gönderiyor çünkü hiçbir nakliye şirketi BYD’nin gerekliliklerini ve standartlarını karşılamıyor. Her halükarda, Çin merkezli otomobil üreticisi, Avrupa’daki ilk fabrikası için bir yer belirlemedi, ancak muhtemelen yakında daha fazla ayrıntıyla ortaya çıkacak.

BYD, Avrupa’daki üç modelini – iki SUV (Atto 3 ve Tang) ve Han adında bir spor sedan ile getirme sözü verdi.

Gazeteciler ayrıca BYD’ye en büyük rakiplerinden biri olan Tesla’yı sordu. Başkan Yardımcısı, şu anda Tesla’nın BYD’nin en büyük rakibi olmadığını ve şirketin başarısının kısmen insanların elektrikli otomobilleri bir bütün olarak öğrenmesinden kaynaklandığını söyledi. BYD’nin en büyük konusu ICE araçlarıdır.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz