Ana SayfaOtomobilBYD'nin Alt Markası Yangwang Artık Bir Logoya Sahip

BYD’nin Alt Markası Yangwang Artık Bir Logoya Sahip

BYD'nin "yukarı bakmak" anlamına gelen Yangwang adlı premium alt markası nihayet resmi bir logoya kavuştu.

-

Spotify, 205 Milyon Premium Aboneye Ulaştı!

Spotify, 2022'nin son çeyreği için mali raporunu yayınladı. Spotify, 2023 yılının başıyla beraber toplamda 250...

BYD’nin “yukarı bakmak” anlamına gelen Yangwang adlı premium alt markası nihayet resmi bir logoya kavuştu. Yangweng’in Kasım ortasında duyurulan lüks markayla karıştırılmaması gerektiğini belirtmek önemlidir. İkincisinin hala bir adı bile yok.

Her neyse, Yangwang’ın logosu eski Çin yazısından ilham alıyor ve “elektrik” veya “güç” anlamına geliyor, her ikisi de yeterince uygun görünüyor. Logonun zikzak şekli, “elektrik” için orijinal Çince karakterdir.

yangwang yeni logo

Markanın resmi lansmanı, yakın gelecekte daha fazla modeli planlanan bir ağır hizmet arazi SUV‘si olan ilk otomobilini tanıtacağı 2023 yılının 1. çeyreğine ayarlandı. Yangwang’ın araç fiyat aralığının 800.000 CNY (110.000$) ile 1.5 milyon CNY (215.000$) arasında olması bekleniyor.

-- Reklam --

Tesla Model Y’nin Direksiyon Simidi Trafikte Düştü!

Yepyeni bir Tesla Model Y'nin direksiyon simidi, aracın bir New Jersey sakinine teslim edilmesinden sadece 6 gün sonra otoyola...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz