Ana SayfaSosyal MedyaByteDance, TikTok'u Satmayacak

ByteDance, TikTok’u Satmayacak

Son raporlara göre, Amerika Birleşik Devletleri'nde 100 milyondan fazla kullanıcısı olan lider sosyal platform TikTok, Microsoft veya Oracle'a satılmayacak. Çin devletine ait bir İngiliz televizyon kanalı olan CGTN'ye göre, ByteDance işini Oracle veya Microsoft'a satmayacak ve kaynak kodunu herhangi bir ABD firmasına vermeyecektir.

-

Son raporlara göre, Amerika Birleşik Devletleri‘nde 100 milyondan fazla kullanıcısı olan lider sosyal platform TikTok, Microsoft veya Oracle‘a satılmayacak. Çin devletine ait bir İngiliz televizyon kanalı olan CGTN‘ye göre, ByteDance işini Oracle veya Microsoft’a satmayacak ve kaynak kodunu herhangi bir ABD firmasına vermeyecektir.

Birden fazla kaynak, Oracle‘ın ByteDance ile daha karmaşık bir anlaşma üzerinde çalıştığını bildiriyor, bunların arasında teknoloji ortakları ve birbirlerinin kuruluşlarında paydaş olmak da var.

CGTN, Çin’in ihracat yasaklarına veya kısıtlamalarına tabi olan gözden geçirilmiş bir teknoloji kataloğu yayınladığını açıkladı. Bazı uzmanlar, bunun TikTok’un Çin hükümetinden lisans almadan bir ABD şirketine ait olmasını önlemek için yapıldığını iddia ediyor.

Devlete ait TV, ByteDance’ın “yapay zeka ve diğer alanlarda bir dizi en son teknolojiye sahip olduğunu” ve bazılarının revize edilmiş hükümet belgesindeki makalelere yakın olduğunu hatırlattı.

Uzmanlar, “veri analizine dayalı kişiselleştirilmiş bilgi gönderme hizmeti teknolojisi” ve “AI etkileşimli arayüz teknolojisi” gibi konuların hem ihracata yönelik kısıtlanmış teknolojiler listesinde hem de ByteDance portföyünde bulunabileceğini iddia ediyorlar.

Şirket şu anda ByteDance’in başkanı Zhang Yiming‘in “kullanıcıların, yaratıcıların, ortakların ve çalışanların çıkarına olacak çözümler geliştirdiğini” belirterek yorum yapmayı reddediyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here