Ana SayfaOtomobilDöner Motora Sahip Yeni Mazda için Geri Sayım!

Döner Motora Sahip Yeni Mazda için Geri Sayım!

Ünlü döner motorunu yeniden diriltmeyi planlayan Mazda, bu özelliği MX-30 elektrikli aracında kullanacak. Tanıtım ise seneye!

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

2020’de Mazda, ünlü döner motorunu MX-30 EV crossover’ı için bir menzil genişletici biçiminde yeniden diriltmeyi planladığını açıklamıştı. Şimdi şirket yeni MX-30 R-EV modelini tanıtmaya hazır ve ilk çıkışını 13 Ocak 2023’te Brüksel Otomobil Fuarı‘nda göreceğiz.

Halihazırda mevcut Mazda MX-30, kendi başına yalnızca 200 km dayanan küçük bir 35,5 kWh pile sahiptir. Bu nedenle bir menzil genişletici, Mazda’nın EV’si için mükemmel bir anlam ifade eder. Ancak şu an için Mazda, motorun hacmi veya pili ve yakıt deposunu kullanarak elde edebileceği maksimum menzil hakkında daha fazla bilgi sağlamadı.

mazda-mx-30

Döner motorla (rotary motor) otomobil dünyasının önüne çıkacak olan yeni Mazda MX-30 R-EV, sabit hızda çalışacak kendi kendini şarj edecek ve menzilini uzatma görevi görecek. Bu menzil, şirketin açıklamalarına göre 161 kilometreye kadar uzayabilecek.

Sözde Wankel motorunun yıllar boyunca kendine özgü birkaç sorunu vardı ve yakıt tüketimi, emisyonlar en dikkate değer özellikler oldu. Bu nedenle Mazda’nın motorun yeni versiyonunu yalnızca bir araya gelmekle kalmayıp optimize edip edemediğini merak ediyoruz.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz