Ana SayfaOyunDragon's Dogma 2 Ne Zaman Çıkacak Sorusu Yanıt Buldu

Dragon’s Dogma 2 Ne Zaman Çıkacak Sorusu Yanıt Buldu

Oyuncuların uzun zamandır dile getirdiği Dragon's Dogma 2 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı nihayet geldi; 22 Mart 2024!

-

GTA 6 Tanıtım Fragmanı Rekor Kırdı!

Günümüzün en efsane oyun serilerinden olan GTA, serinin 6. oyunu için bir tanıtım videosu yayınladı....

PEGI (Pan European Game Information) Avrupa Oyun Bilgi Sistemi tarafından Dragon’s Dogma hayranlarını sevindirecek bir haber geldi. Dragon’s Dogma 2 ne zaman çıkacak diyen hayranlarının çok uzun süre beklemeyeceğini söyleyebilir. Oyun, 2024 yılı Mart ayı bitmeden çıkacak. Resmi duyuru gelmeden bu bilginin açıklanması, PEGI’nın Dragon’s Dogma 2 çıkış tarihini sızdırması olarak yorumlandı.

Dragon’s Dogma 2 Ne Zaman Çıkacak Sorusunun Cevabı PEGI’ye Göre 22 Mart 2024!

Pan Avrupa Oyun Bilgi Kurulu (PEGI), Dragon’s Dogma 2’nin çıkış tarihinin 22 Mart 2024 olduğunu açıkladı. Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan Dragon’s Dogma serisinin 2nci oyununun çıkış tarihi ile ilgili olarak Capcom’dan henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Buna rağmen, PEGI’nın verdiği bilgilerin yanlış çıkmadığı da biliniyor.

Mart 2024’te piyasaya çıkacak olan Oyunun resmi açıklaması şöyle:

“Büyük macerana atıl, Arisen!

Dragon’s Dogma, oyuncuları Arisen’lerinin görünümünden, mesleklerine, partilerine, farklı durumlara nasıl yaklaşacaklarına ve daha fazlasına kadar kendi deneyimlerini seçmeye zorlayan tek oyunculu, anlatı odaklı bir aksiyon RPG serisidir.

Şimdi, uzun zamandır beklenen bu devam filminde Dragon’s Dogma 2’nin derin, keşfedilebilir fantastik dünyası sizi bekliyor.

Yolculuğunuzda, gizemli dünya dışı varlıklar olan Pawns (Piyonlar) da size eşlik edecek ve o kadar eşsiz bir maceraya katılacaksınız ki, sanki kendi maceranızda diğer oyuncular da eşlik ediyormuş gibi hissedeceksiniz.

Dragon’s Dogma 2 de gerçekten sürükleyici bir fantastik dünya yaratmak için tüm bu unsurlar fizik teknolojisi, yapay zeka (AI) ve en son grafiklerle daha da geliştirildi.”

En güncel oyun haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

28 Kasım da Yeni Fragman Gelecek

Dragon’s Dogma 2 ilk kez Mayıs 2023’te Capcom Showcase’de tanıtılmıştı. Son gelen bilgilere göre, oyunun oyun içi satın alma işlemlerini de barındıracağı belirtiliyor. Oyun için 28 Kasım 2023’te yaklaşık 15 dakikalık bilgi ve görüntülerin yer alacağı yeni bir vitrin düzenleneceği de gelen bilgiler arasında…

Dragon’s Dogma 2 Hakkında Oyuncu Yorumları

Dragon’s Dogma 2’nin çıkış tarihinin ortaya çıkmasının akabinde serinin hayranları da şahsi sosyal medya hesaplarından pek çok paylaşımda bulundular. Söz konusu paylaşımlara ve oyuncu yorumlarının bir kaçına göz atmak gerekirse:

“İlk oyun harikaydı, 2nci oyunu da sabırsızlıkla bekliyorum. Daha fazla gecikmeyecek olması da sevindirici.

“GTA VI çıkış tarihi belli olunca bu oyunun da çıkış tarihi değişebilir. GTA 6’nın pek çok oyunun çıkış tarihini etkileyeceğini düşünüyorum. İlgi GTA 6 da değilken piyasaya çıkmak isteyeceklerdir.”

Capcom yapıyor bu işi. İlk oyundaki başarılarını devam ettirirlerse seri 3üncü oyuna da uzar diye düşünüyorum. İlkini bitirmiştim, ikincisi çıkmadan bir daha bitireyim bari.

Starfield 12 Milyon Oyuncuyu Aştı Hedefini Skyrim Yaptı

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından; Xbox X ve S Serisi, Xbox Cloud Gaming ile Microsoft...
Emine Emre
Emine Emre
Emine ben. Anadolu Üniversitesi İstatistik Bölümü (örgün öğretim/lisans) mezunuyum. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Yönetimi (ön lisans) okudum. İki üniversiteden de 2013 yılında mezun oldum. Çeşitli kurumlarda tam zamanlı olarak çalıştım. Oyun sektörü ve finans sektöründe deneyim sahibiyim.