Dünyanın En Hızlı Elektrikli Arabası Rimac Nevera

Rimac, 2,1 milyon dolarlık Nevera aracının dünyanın en hızlı tamamen elektrikli üretim arabası olduğunu söyledi. Üstelik markanın açıklamasına göre bu hız, 250 mph’in üstünde!

Rimac yaptığı açıklamada, iki koltuklu otomobilin 23 Ekim’de Almanya’nın Papenburg kentindeki ATP Otomotiv Test pistinde 258 mph (412 kph) maksimum hıza ulaştığını söyledi. Rimac’ın çabası, tüketicilerin gerçekten satın alabileceği elektrikli otomobil dünyasında heyecan verici bir dönüş.

Nevera, 217 mil hızla Pininfarina Battista ve 249 mil hızla Aspark Owl gibi diğer elektrikli araçların en yüksek hızlarından daha hızlı. Hatta modifiye edilmiş bir Tesla Model S Plaid, geçtiğimiz yaz ancak 216 mil hıza ulaşabildi.

hızlı rimac nevera

Bununla birlikte Nevera’nın başarısı, 2019’da 304 mil hıza ulaşan Bugatti Chiron Super Sport tarafından tutulan içten yanmalı motorlu otomobiller için en yüksek hız rekorunu geçmiyor.

Dünyanın en hızlı elektrikli aracı Rimac Nevera, her bir tekerlek için ayrı ayrı ayarlanabilen, 1.725 pound-feet torka sahip dört motorlu, tamamen elektrikli bir güç aktarma organı üzerinde çalışır. Altı sürüş modu, gaz kelebeği tepkisini ve süspansiyon sertliğini daha da optimize eder; sürüklenme modu ve başlatma kontrolü dahildir.

Şirket, arabanın tam şarj başına 300 mil alacağını söylüyor, ancak elbette bu mesafe, en yüksek hıza yaklaştıkça önemli ölçüde azalıyor. Ayrıca bu yılın başlarında, Formula 1 sürücüsü Nico Rosberg, Nevera alan ilk müşteriydi.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0