Elektrikli Mini Countryman 2024 Sonunda Piyasada!

Mini, Pazartesi günü yaptığı basın açıklamasında 2025 Mini Countryman elektrikli crossover’ın 2024 Sonbaharı’nda ABD’de satışa sunulacağını doğruladı.

Countryman Electric, bu ayın başlarında 2023 Münih Otomobil Fuarı’nda geleneksel Mini Cooper hatchback’in yeniden tasarlanmış elektrikli versiyonuyla birlikte tanıtıldı. Countryman ilk kez tamamen elektrikli bir güç aktarma organıyla satışa sunulacak, ancak şu anda bir plug-in hibrit versiyonu sunuluyor.

2025 mini countryman
2025 Mini Countryman İç Tasarım

Yaklaşık 174 inç uzunluğunda ve 63,5 inç boyunda olan yeni Countryman, önceki nesle göre 5,1 inç daha uzun ve 2,4 inç daha yüksek. Ayrıca daha düz gövde yanları ve çamurluk işaret fişekleri de dahil olmak üzere daha fazla SUV benzeri stil unsurları barındırıyor. Yani tam olarak mini olmasa da, Countryman Electric daha uygun bir crossover olacak.

Mini’nin duyurusunda ABD’de satışa çıkacağı özelliklerinden bahsedilmedi. Avrupa’da Countryman Electric, 204 bg güç ve 184 lb-ft tork üreten tek motorlu güç aktarma organına sahip temel Countryman E formunda, ek olarak da 313 bg güç ve 364 lb-ft torka sahip çift motorlu dört tekerlekten çekişli Countryman SE ALL4 özelliğinde satışa sunulacak.

2025 mini countryman
2025 Elektrikli Mini Countryman

Avrupa WLTP test döngüsündeki menzil tahminleri Countryman E için 280 mil ve Countryman SE ALL4 için 269 mil. Mini’nin ABD açıklamasında bu ikili model stratejisi hakkında bir şey söylenmediği için, bunun pazara taşınıp taşınmayacağı belli değil. Taşınırsa da EPA değerleri daha düşük olacaktır. Mevcut Cooper SE şu anda Mini’nin ürün gamındaki tek elektrikli model ve EPA’ya göre 114 mil hız yapıyor.

Countryman Electric’in ABD’deki showroomlarda yeniden tasarlanan elektrikli Cooper hatchback ile birlikte satılmasını bekliyoruz, ancak Mini ikinci modelin lansman zamanlamasını henüz onaylamadı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0