Ana SayfaSosyal MedyaElon, Apple ve Google Twitter'ı Kaldırırsa Kendi Telefonunu Yapacağını Söyledi

Elon, Apple ve Google Twitter’ı Kaldırırsa Kendi Telefonunu Yapacağını Söyledi

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Twitter’ın yeni hükümdarı Elon Musk, platformda o kadar çok açıklama yapıyor ki takip etmek zor. Musk, yalnızca bu hafta, Twitter kullanıcılarına, askıya alınan hesaplara “genel af” çıkarması gerekip gerekmediği konusunda bir anket yaptı ve FTX’in gözden düşmüş kurucusu Sam Bankman-Fried’in Twitter’ın bir kısmına sahip olup olmadığı konusunda açık bir tartışmaya girdi. Cuma günü Musk yine iş başındaydı ve insanlara Apple ve Google’a karşı alternatif bir telefon yapabileceğini söylüyordu.

Teknoloji milyarderinin yorumları, doğal olarak, muhafazakar podcast yayıncısı ve eski OANN sunucusu Liz Wheeler tarafından kendisine yöneltilen bir tweet’e yanıt olarak yapıldı. Cuma öğleden sonra Wheeler, Apple ve Google Twitter’ı uygulama mağazalarından çıkarmaya karar verirse Musk’ın kendi telefonunu yapması gerektiğini tweetledi. Twitter’ın Apple ve Google’ın uygulama mağazalarındaki geleceği, Musk’ın kendisini gücendirmediği sürece “konuşma özgürlüğü” taahhüdü ve gevşek içerik denetimi göz önüne alındığında, son zamanlarda gündemde olan bir konu haline geldi.

“Eğer Apple ve Google, uygulama mağazalarından Twitter’ı kaldırırsa, @elonmusk kendi akıllı telefonunu üretmeli. Wheeler Cuma günü yaptığı açıklamada, “Adam Mars’a roketler yapıyor, küçük aptal bir akıllı telefon kolay olmalı, değil mi?”

Üç saat sonra Musk, Wheeler’a Twitter’ın dünya genelinde iPhone ve Android cihazların resmi geçitleri olan Apple ve Google’ın uygulama mağazalarından yasaklanması durumunda kendi telefonunu yapacağını söyledi. Twitter’da insanlarla anket yapmayı seven Musk’a bir saygı duruşu olarak Wheeler, insanlara bir “tELON telefon” kullanıp kullanmayacaklarını soran kendi anketini başlatmıştı.

Yayın tarihinde, kullanılan 52.707 oydan %56,2’sini alan “Evet” en önemli yanıttı.

Musk, “Umarım iş o noktaya gelmez, ama evet, başka seçenek yoksa alternatif bir telefon yapacağım” diye tweet attı Musk.

Hem Apple hem de Google, mağazalarındaki uygulamaların nefret veya ayrımcı konuşma, zorbalık, taciz ve müstehcen içerik barındırmasını yasaklayan politikalara sahiptir. ABD Kongre Binası’na 6 Ocak’ta düzenlenen saldırının ardından, Apple ve Google, isyancıların etkinliği planlamasına yardımcı olma rolü nedeniyle Parler’ı uygulama mağazalarından çıkardı, ancak değişiklikler yapıldıktan sonra geri alınmasına izin verildi. Adını yasal olarak Ye olarak değiştiren Kanye West’in, Parler’ı satın almak için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Musk, Apple ve Google’ın karşı karşıya gelmesi durumunda kendi telefonunu yapma niyetini açıklamış olsa da, bu adamın sonu gelmeyen pek çok şey söylediğini unutmamak önemlidir. Teslim tarihini üç yıl geride bırakan Tesla Semi’yi hatırlıyor musunuz? Veya canlı bir gösteride kurşun geçirmez olmadığı ortaya çıkan Cybertruck?

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz