Ana SayfaSosyal MedyaElon Musk, Barack Obama ve Bill Gates Bile Hacklendi - Yakın Tarihin...

Elon Musk, Barack Obama ve Bill Gates Bile Hacklendi – Yakın Tarihin En Büyük Twitter Hacki!

Twitter gündemine bir şok daha! Ünlü markalar hackleniyor!

-

Twitter, son zamanlarda Barack Obama, Elon Musk, Bill Gates, Kanye West gibi büyük isimleri etkileyen platformundaki en büyük saldırılardan birine tanık oldu.

Bu saldırıya uğramış hesaplar, diğer ünlü kullanıcıların paralarını çalmak için bilinen ünlülerin doğrulanmış hesaplarını kullanan büyük bir dolandırıcılık işlemi için de kullanıldı.

Şu anda, büyük hack’lerin nasıl elde edildiği hala belirsiz. Bununla birlikte, Twitter’ın kendi sistemlerinde yeni bir güvenlik açığının keşfedilmesi ve istismar edilmesi mümkün olabilir.

Hack, Joe Biden, Michael Bloomberg, Elon Musk ve hatta Apple gibi bilinen markaları da etkiledi. Çaresiz bir hareketle Twitter, hesabın güvenliğinin ihlal edilip edilmediğine bakılmaksızın her doğrulanmış kullanıcıdan tüm yeni tweetleri engelledi.

Twitter Desteği’nin resmi hesabı, “Güvenliği ihlal edilmiş hesapları kilitledik ve orijinal hesap sahibine erişimi ancak güvenli bir şekilde yapabileceğimizden emin olduğumuzda geri yükleyeceğiz.“ diye tweet attı.

Özellikle, şirketin konuyla ilgili soruşturması, kendi iç çalışan araçlarının tehlikeye atıldığını ve saldırılarda kullanıldığını da ortaya koymuştu. Bu, dolandırıcıların iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemini nasıl atlattığı bilinmiyor.

Hack ilk olarak Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter hesabında paylaşılan bir bitcoin tweeti ile başladı, burada belirli bir hesaba gönderilirse paranın iki katına çıkacağına söz verildi.

Bill Gates gibi diğer doğrulanmış rakamlar da benzer bir tweet ile bu kervana katıldı. Her ne kadar, bu aldatmaca tweetler hızlıca silinse de, sosyal medyada yankı uyandırdı. Durum geliştikçe daha fazla haber paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here