Ana SayfaFilm ve DiziEn İyi 10 Netflix Filmi - Bu Filmler Kaçmaz!

En İyi 10 Netflix Filmi – Bu Filmler Kaçmaz!

Film izlemeye bayılıyor musunuz? O halde Netflix'in en iyi filmleri listemize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

-

Xiaomi Redmi Note 13 Pro Plus, 200MP ana kamera ve Dimensity 7200 Ultra ile tanıtıldı

Xiaomi bugün erken saatlerde Çin'de Redmi 13 serisini tanıttı. Seri üç modelden oluşuyor: Redmi Note...

Piyasada yer aldığı ilk günden beri sinema ve televizyon dünyasını değiştiren Netflix, neredeyse her ay yeni yapımlarıyla nefesleri kesen bir deneyim sağlıyor. Birçok oyuncunun ve yönetmenin yer aldığı bu yapımlara milyonlarca dolar yatırım yapan Netflix, kimi zaman istediği kaliteye ulaşamıyor fakat bir marka olarak gündemde kalmaya devam ediyor. Bizde sizler için Netflix’in en iyi filmlerini inceledik ve bir liste oluşturduk. Eğer siz de, bizim gibi bir film tutkunuysanız arkanıza yaslanın ve patlamış mısırınızı hazırlayın!

1- Roma (2018)

En İyi 10 Netflix Filmi

Yönetmen: Alfonso Cuarón

Oyuncular: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Fernando Grediaga, Jorge Antonio Guerrero…

Tür: Dram

1970’li yılları anlatan filmde, Cleodegaria “Cleo” Gutiérrez (Yalitza Aparicio), Meksikolu orta halli bir ailenin evinde yaşayan ve hizmetçiliklerini yapan bir kadındır. Evin patronu Sofía (Marina de Tavira), Sofía’nın eşi Antonio, ikilinin dört çocuğu ve Antonio’nın annesinden oluşan ailede, Cleo dışında bir hizmetçi daha bulunmaktadır. Sofía ile evliliği iyi gitmeyen Antonio, iş için gitmesi gerektiğini söyleyerek aileden uzaklaşmıştır.

Genç Cleo, bir yandan ev işleri ve çocuklar ile ilgilenirken, bir yandan da kocasının yokluğu ile başa çıkmaya çalışan Sofía’ya destek olmak zorundadır. Bu sırada Cleo da gönlünü genç Fermín’e (Jorge Antonio Guerrero) kaptırmıştır. Fakat bu ilişki hüsranla sonuçlanır ve birbirinden çok farklı hikayelere sahip bu iki kadın, siyasi kargaşanın hüküm sürdüğü bir ortamda, birbirlerinin tek destekçileri olurlar.

2- The Ballad of Buster Scruggs (2018)

En İyi 10 Netflix Filmi

Yönetmen: Joel Coen & Ethan Coen

Oyuncular: Tim Blake Nelson, James Franco, Liam Neeson, Tom Waits, Zoe Kazan, Tyne Daly…

Tür: Komedi, Dram, Müzikal, Western

Filmde, Amerika’nın Vahşi Batı’sında gerçekleşen, altı farklı hikâye anlatılmaktadır. İlk hikâyede, Buster Scruggs (Tim Blake Nelson) isimli bir kanunsuz konu edilmektedir. Maceralarına tanık olacağımız bu kanun kaçağı, yüksek bir ödül karşılığında aranmaktadır.

İkinci hikâye soyguncu genç bir kovboyu (James Franco); üçüncü hikâye yaşlı bir adam olan Impresario (Liam Neeson) ve hikâyelerini; dördüncü hikâye altın arayışısında olan bir altın arayıcısı (Tom Waits) ve maceralarını; beşinci hikâye Alice Longabaugh (Zoe Kazaz) ve kardeşi ile yaşadığı macera dolu yolculuğu ve altıncı hikâye bir grup kelle avcısının hikayesini anlatmaktadır.

3- Triple Frontier (2019)

En İyi 10 Netflix Filmi

Yönetmen: J.C Chandor

Oyuncular: Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam…

Tür: Aksiyon, Gerilim

Beş eski Özel Kuvvetler operasyon askeri, Güney Amerika’nın seyrek nüfuslu sınır bölgesinde bir soygun planlamak için bir araya gelir. 5 kişilik bu ekibin hedefi, şiddetiyle tanınan, zengin bir kartelin servetidir. Bu isimsiz kahramanlar prestijli kariyerlerinde ilk defa bu tehlikeli misyonu ülkeleri için değil, kendileri için üstleniyorlardır. Ancak olaylar beklenmedik bir dönüşle birlikte kontrolden çıkmaya başlar. İncelikli planları devasa bir kaosun içinde kaybolup gitmeye başladığı zaman bu beş üstün nitelikli adamın yetenekleri, sadakatleri ve ahlakları, hayatta kalmak için verdikleri zorlu mücadele sırasında kırılma noktasına itilecektir…

4- Marriage Story (2019)

En İyi 10 Netflix Filmi

Yönetmen: Noah Baumbach

Oyuncular: Adam Driver, Scarlett Johansson, Laura Dern…

Tür: Dram

Marriage Story, evli bir çiftin New York’tan Los Angeles’a kadar uzanan boşanma hikayesini konu ediyor. Bir yönetmen olan Charlie ve oyuncu olan eşi Nicole, evliliklerinde sona gelen bir çiftir. Boşanmaya karar veren çift, bu süreci kolayca sona erdirmeyi düşünse de işler pek de düşündükleri gibi gitmez. Çocuklarının velayeti işin içine girince, süreç beklediklerinden daha karmaşık bir hal alr. Çiftin bu sırada hayalarına farklı şehirlerde yön vermeye çalışması, işlerin iyice kızışmasına neden olur. Carlie projelerini sürdürmek için New York’ta kalmak isterken, Nicole ise kadrosuna katıldığı televizyon dizisi için Los Angeles’ta yaşamayı planlar. Uzun zaman boyunca içlerinde gömülü kalmış kızgınlıklar da bu giderek agresifleşen boşanma sürecinde ortaya çıkmaya başlar.

5- The IrishMan (2019)

En İyi 10 Netflix Filmi

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci…

Tür: Gerilim, Biyografik

The Irishman, bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ın hayatına odaklanıyor. II. Dünya Savaşı’nda görev almış eski bir asker olan Frank Sheeran, yıllar boyu Bufalino suç örgütü için çalışmıştır. Birçok ünlü isim için dolandırıcılık, tetikçilik yapan ve ‘İrlandalı’ lakabı ile anılan Sheeran, aynı zamanda işçi sendikası memurudur. Frank Sheeran’ın hayatından kesitlerin sunulduğu filmde, Amerikan tarihinin en gizemli suç olaylarından biri olan işçi lideri Jimmy Hoffa’nın ortadan kayboluşuna da değiniliyor.

6- Velvet BuzzSaw (2019)

En İyi 10 Netflix Filmi

Yönetmen: Dan Gilroy

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Billy Magnussen, Toni Collette…

Tür Korku, Dram

Velvet Buzzsaw, ölü bir sanatçının tablolarının ele geçirilmesinin ardından yaşanan korkunç olayları konu ediyor. Morf Vandewalt, zor beğenen bir sanat simsarıdır. Eline geçen onlarca sanat eserinden sadece birkaç tanesini değerli bulur. Onun en önem verdiği şey eserin orijinal olmasıdır. Ancak bir gün karşısına konulan resim onun gerçekten ilgisini çekmeyi başarır. Resmin sahibi dairesinde ölü olarak bulunmasının ardından eserleri gün yüzüne çıkmıştır ve Morf için eseler kelimenin tam anlamıyla olağanüstüdür. Ancak resimleri ele geçirenler bir süre sonra tablolarda bir tuhaflık olduğunu fark eder. İnsanlar tabloların uzun süre bakıldıktan sonra canlandığını düşünmektedir. Bir süre sonra ise doğaüstü bir güç, açgözlülüğün sanatın önünce geçmesine izin verenlerden intikam almaya başlar.

7- The Boy Who Harnessed the Wind (2019)

En İyi 10 Netflix Filmi

Yönetmen: Chiwetel Ejiofor

Oyuncular: Maxwell Simba, Chiwetel Ejiofor, Aïssa Maïga…

Tür: Dram

The Boy Who Harnessed the Wind, maddi imkansızlıklar sonucu okuldan atılan 13 yaşındaki bir çocuğun hikayesini konu ediyor. William Kamkwamba, Malavili’de yaşayan 13 yaşındaki bir çocuktur. Zeki bir çocuk olan William, ailesinin yaşadığı maddi zorluklar yüzünden çok sevdiği okulundan atılır. Fakat bu William’ın çalışma isteğine engel olmaz. William, kimsenin haberi olmadan geceleri okulun kütüphanesine gitmeye başlar.

Kütüphanede saatlerce çalışan William, bir süre sonra büyük bir başarı elde eder. William, yaptığı çalışmaların sonunda babasına ait olan eski bir bisikletini parçalarını kullanarak bir rüzgar jeneratörü yapar. Bu başarı sadece onun ve ailesinin hayatını değiştirmekle kalmayacak, köyün de sefaletten kurtulmasını sağlayacaktır.

8- Always Be My Maybe (2019)

En İyi 10 Netflix Filmi

Yönetmen: Nahnatchka Khan

Oyuncular: Ali Wong, Randall Park, Keanu Reeves…

Tür: Komedi, Romantik

Always Be My Maybe, 15 yılın ardından yeniden bir araya gelen çocukluk arkadaşlarının hikayesini konu ediyor. Çocukluk arkadaşı olan Sasha ve Marcus’un yollarının ayrılmasının üzerinden tam 15 yıl geçmiştir. Farklı yönlere savrulan ikiliden Sasha, başarılı bir şef olmuştur ve nişanlısı Brandon ile evlilik hazırlığı içerisindedir. Yerel bir müzisyen olan Marcus ise babasının himayesi altında yaşamaktadır.

Sasha, yeni açılacak bir restoran için doğup büyüdüğü şehre, San Francisco’ya dönmek zorunda kalır. Eski hatıraların yeniden canlanmasına neden olan bu şehir, ona çocukluk arkadaşını yeniden görme fırsatı verir. Aradan geçen 15 yılın ardından karşılaşan Sasha ve Marcus, geçmişi yad etmeye başlar. Bu sırada Brandon’ın evlilikten vazgeçtiğini açıklaması, Sasha için büyük yıkım olur.

Bu süreçte en büyük desteği Marcus’tan gören Sasha, onunla birlikte vakit geçirdikçe, ikili eski hallerine geri döner. Marcus, Sasha’yı bir kez daha kaybetmemeye kararlıdır ama tam harekete geçeceği sırada önüne yeni bir engel takılır.

9- Polar (2019)

En İyi 10 Netflix Filmi

Yönetmen: Jonas Åkerlund

Oyuncular: Mads Mikkelsen, Vanessa Hudgens, Katheryn Winnick devamı

Tür: Aksiyon, Polisiye

Duncan Vizla nam-ı diğer Black Kaise, dünyanın en iyi suikastçılarından biridir. Artık emekli olma zamanının geldiğini düşünen Duncan, kendisine huzur içerisinde yeni bir dünya kurmaya karar verir. Ancak eski işvereni Duncan ile ilgili bambaşka düşüncelere sahiptir ve ona büyük bir sorumluluk verir.

Duncan, kendisini bir anda daha genç, hızlı ve acımasız katillerden oluşan bir topluluğun başında bulur. O artık oyuna geri dönmek ve hayatı için yeniden savaşmak zorundadır.

10- Annihilation (2018)

En İyi 10 Netflix Filmi

Yönetmen Alex Garland

Oyuncular: Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Gina Rodriguez…

Tür: Bilimkurgu, Gerilim

Gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesi, onyıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. Doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. İlk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor etmektedir.

Bölgeye giden 2. keşif grubu toplu intiharla, 3. keşif grubu dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa süre sonra kanserden ölmüştür.

12. keşif grubunu oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı, kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriş yapar. Görevleri araziyi haritalamak, örnek toplamak ve bütün gözlemlerini raporlamaktır. Akıl almayacak topografik anomalilere ve yeni yaşam biçimlerine şahit olan ekibin birbirlerinden sakladıkları sırların ortaya çıkması ise her şeyi değiştirecektir.

Audi Q4 e-tron 2024 tanıtıldı – daha uzun menzil ve daha fazla güç

Audi, Q4 e-tron modellerini yeniledi ve 26 Eylül'den itibaren 52.950 € başlangıç fiyatıyla satışa sunacak. Sportback versiyonları da dahil...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

2 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz