Ana SayfaİpucuEn İyi Torrent Siteleri 2022

En İyi Torrent Siteleri 2022

Torrent siteleri son derece faydalı siteler olarak karşımıza çıkıyor. Biz de bu yazımızda 2022 yılının en iyi torrent sitelerini sizler için derledik.

-

Xiaomi, Elektrikli Araç Geliştirmeyi Erteledi!

Görünüşe göre Xiaomi, otomotiv kol geliştirmesinde biraz sorun yaşıyor. Önce düzenleyici konularda sıkıntı çeken şirket,...

Torrent için bir site bulmak oldukça karmaşık ve zor olabilmekte. Öncelikle, yasalar dolayısıyla siyasi otoritelerin bu tarz sitelerin sürekli peşinde olması; popülerleşmiş torrent sitelerini bir anda ortalıktan kaldırabiliyor. Bunun yanında, kötü amaçlı yazılımlar ve virüslerin var olduğu siteler de çok fazla. Bu sebeple genel olarak güvenilir ve düzgün işleyen bir torrent sitesi bulmak zaman alabiliyor. Torrent indirme siteleri için yazıyı okumaya devam edin.

Ayrıca bkz: Zamunda Benzeri En İyi Torrent Siteleri 2022

PirateBay

Pirate Bay, ayda 60 milyon ziyaretçiyle dünyanın en iyi torrent sitelerinden biridir. 35 farklı dilde kullanılabilen bu site; 2018 yılından bu yana dünyanın en iyi torrent sitesi unvanını elinde tutmaktadır. Sitede milyonlarca torrent dosyası olduğu tahmin ediliyor. Pirate Bay’de en sevilen şey, sitenin güvenliğe odaklanmasıdır. Yükleyicileri doğrular ve torrentlerin güvenilir olup olmadığını belirtir. Kötü amaçlı yazılımlara ve casus yazılımlara karşı garanti veremezsiniz. Ancak bu doğrulama virüs bulaşma olasılığını azaltır.

RARBG

RARBG, moderatör grubu ve aktif topluluğu sayesinde kaliteli torrentleri ile tanınıyor. Site, kötü olanları etkili bir şekilde elemek için yüklenen her bir torrenti doğrular. Bu, kitaplığının diğer sitelerden daha küçük olduğu anlamına da gelir. Ancak düzenli olarak güncellenir. Site ayrıca her bir kategori için ilk on sırayı da görüntüler. Kullanıcılar, dosyaların çalıştığını doğrulamak için torrentlere değerlendirme ekleyebilirler. Siteyi konuk veya kayıtlı üye olarak kullanabilirsiniz.

Zooqle

Zooqle, her ne kadar harika ve son derece sezgisel arayüze sahip olması nedeniyle; bunu söylemek zor olsa da, torrent sahnesine yeni çıkmış bir oyuncudur. En sevdiğiniz diziler ve filmleri indirmek için sitede bir hesap oluşturabilirsiniz. Zooqle, 1.300’ün üzerinde dizi ve 30.000’den fazla filmin yer aldığı arşiviyle; kullanıcılarına kolay ve etkili bir erişim sunuyor.

Torrentz2

Orijinal Torrentz, 2003 yılında Flippy adlı bir kişi tarafından oluştu. 2012’de film, TV şovu, müzik, uygulama ve oyun indirmek için en popüler; 2. torrent sitesi olarak kabul edildi. Çok sayıda kapanma nedeniyle artık o kadar büyük olmasa da; aylık olarak yaklaşık 10-20 milyon kullanıcıya ulaşmaktadır. Diğer popüler torrent sitelerine kıyasla en büyük müzik kitaplığına sahip olduğu için; müzik için en iyi torrent sitelerinden biridir.

1337X

Site, 2016 yılından sonra büyük bir trafik sıçraması yapmıştır. 1337X yeni, temiz bir giriş sayfası ve geniş bir film; dizi ve oyun yelpazesi ile sektörde doğru adımlar atmaya devam eden güçlü bir torrent sitesidir. Platformun tek dezavantajı, Google’ın siteyi Google Arama’dan çıkartmış olmasıdır.

Tora

Tora torrent sitesi Türkiye’de oldukça popüler bir hizmet veren torrent sayfası olarak dikkat çekiyor. Genellikle film ve dizi torrentleri paylaşımı yapılan Tora; son yıllarda yaptığı atılımlar sayesinde adından söz ettirdi ve güvenilir download siteleri; en iyiler ve türk torrentler siteleri arasında gösteriliyor.

YTS

Bu torrent sitesinin en göze çarpan yönü, genellikle küçük boyutlu olan yüksek kaliteli HD filmlerle torrentleri düzenli olarak izlemek ve güncellemektir. Bu şekilde, kaliteli filmler hızlı indirmeler için ve çoğu cihaza sığacak şekilde optimize olur. Ayrıca bu torrent sitesi, HD kalitesinde klasik filmler içeren birkaç siteden biridir.

Lime Torrents

Lime Torrents, 2009 yılında piyasaya çıktı. Ve filmler, TV şovları, müzik, uygulamalar, oyunlar ve anime gibi farklı kategorilere ev sahipliği yapıyor. Düzenli olarak güncellenir ve yeni sürümler için çok iyi bir seçenektir. Düzgün, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir ve nispeten popüler olan ana ve ikiz sitelerde yaklaşık 20 milyon kullanıcıyı çekmektedir. Özellikle yeni içerikteki seeder/leecher oranı oldukça iyidir.

Bibliotik

Bu site, e-Kitapları indirmek için kullanılan en büyük özel torrent sitesidir. Lisans öğrencileri için akademik materyallerden diğer belirsiz franchise’lara kadar geniş bir kitap portföyüne sahiptir. Geniş kitap koleksiyonu, siteye her ay yüzbinlerce ziyaretçiyi çekmektedir. Site bir süredir yeni üye almıyor.

Demonoid

Güvenilirlik söz konusu olduğunda, Demonoid’e güvenebilirsiniz. Popüler BitTorrent sitesi, The Pirate Bay ile aynı yıl olan 2003 yılında piyasaya çıktı ve siyasi baskı nedeniyle çalışma dışı kalma gibi olaylarla karşı karşıya kalarak yayın hayatından uzak düştü. 10 milyondan fazla kullanıcısı olan site 800.000’in üzerinde torrent dosyasına sahiptir ve filmler, TV dizileri, müzik, kitaplar, uygulamalar ve oyunlar için torrent sağlar.

TorrentDownloads

Diğer torrent siteleri kadar olmasa da TorrentDownloads, oldukça büyük torrent veritabanına sahiptir. Sitede müzik, TV şovları, filmler, oyunlar, yazılım, anime ve çok daha fazlası gibi kategorilerden 16 milyondan fazla torrent dosyası sunulmaktadır. Bu sitenin en güzel özelliği, neredeyse her ülkede hala erişilebilir olmasıdır.

Torrents.me

Alexa Sıralaması: 2511

Torrents.me sitesi genel olarak diğer torrent sitelerinde bulunan verilerin bir arama motorundan arama yapılıyormuş gibi sonuçların dizinlenmesine yardımcı olur. Ancak Torrentz2 ile karşılaştırmaya başlamadan önce, web sitesinin sadece bir torrent arama motoru olmaktan çok daha fazlasına sahip olduğunu bilmek gerekmektedir. Aslında, Torrents.me, torrentleri arayan diğer sitelerden veri toplar.Torrents.html, Site torrent gereksinimlerini karşılamak için çok sayıda torrent sitesini listeler ve bunları farklı kategorilere ayırır. Örneğin, kullanıcılar ilgili kategori sayfasını ziyaret ederek filmler için en iyi torrent sitelerini kolayca bulabilir.

Bir torrent arama motoru olduğu için, en iyi torrent sitelerinde ki sonuçları Kitaplar, Spor, Uygulamalar vb. farklı kategorilerde listeler.

TorLock.com

Alexa Sıralaması: 7057

Zooqle sitesine ek olarak “.com” uzantısını taşıyan sınırlı sayıda ki torrent sitelerinden birisidir. Sitenin operatörleri muhtemelen TorLock sitesinin paylaşımının daha kolay olması için ve mevcut en iyi torrent siteleriyle karşılaştırılmak için bu ismi almışlardır.

Giderek popülerlik kazanan torrent sitesi, çeşitli kategorilerdeki torrentleri barındırır ve sıklıkla torrent kullanan ziyaretçilerin kullanıcı hesaplarını koruma altına alırlar. Görsellik açısından TorLock bulabileceğiniz en iyi görünüme sahip olmayabilir. Ancak, kesinlikle Pirate Bay, RARABG, LimeTorrents, vb gibi birçok diğer torrent siteleri üzerinde bir hızı vardır.

TorLock hakkında iyi olan şey doğrulanmış torrentleri barındırmasıdır. İşte bu yüzden en iyi torrent sitelerinden biri. Turuncu onay işaretini görerek doğrulanmış torrentleri tespit edebilirsiniz.

EZTV

Alexa Sıralaması: 1276

Son birkaç yıldan beri EZTV.ag alan adı, Alexa’daki en iyi 1000 web sitesinin altında kalmayı başardı. KickAss Torrents ve diğer en popüler torrent sitelerinde son zamanlarda güncel torrentleri bulmanın giderek zorlaştığının muhtemelen farkına varmışsınızdır. EZTV bunu geride bırakarak, en gücelleri yayınlamaya devam ediyor.

EZTV, en kaliteli tv dizi torrentlerini indirmek adına internette giderek popülerliğini artıran bir site oldu. Ancak sadece TV dizilerini bulabileceğiniz tek bir kategorisi vardır.

Torrent sitesi, torrent linkleri ve tablo formunda belirtilen torrentler ile temel bir görünüme ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca ziyaretçilerin torrentleri favori olarak kaydedebilecekleri kullanıcı hesapları oluşturmalarına izin verir.

Pirateiro

Alexa Sıralaması: 6950

Pirateiro son zamanlarda daha çok Orta Asya’da popülerliğini artıran bir torrent sitesidir. Arayüzünde oldukça basit bir görünüme sahip olan Pirateiro, anasayfasında güncel torrent etiketlerini barındırıyor.

Sitenin diğerlerinden farkı ise, en son yayınlanan film torrentleri üzerine fragmanlar sağlamasıdır. Aktif olarak kullanılabilen site, daha çok güncel filmleri barındırmakta.

Torrent Galaxy

Alexa Sıralaması: 9663

Bu listedeki diğer torren sitelerinin aksine, hemen herşeyi tek bir anasayfada göreceğiniz minimalist hoş bir tasarıma sahiptir. Sitede yer alan kategoriler, çözünürlük, platform ve boyuta göre farklılıklar göstermektedir.

Son zamanların hızla yüklenen bir torren sitesi olarak Torrent Galaxy, bu listedeki en görsel olanıdır. Torrent tablosunda isimlerin üzerine geldiğinizde küçük resim halinde torrentlerin kapakları görüntülenmektedir.

Kısaca özetlemek gerekirse, iyi bir torrent veritabanı, iyi arama özellikleri ve temiz bir web sitesi tasarımı Torrent Galaxy’yi kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Seedpeer

Alexa sıralaması: 3403

Son zamanların hızla yükselen bir torrent sitesi olarak Speedpeer, diğer torrent siteleri gibi doğrudan açılan bir arama motoruna sahiptir. Ancak onlardan farklı olarak, hoş bir şekilde sıralanmış kategoriler listesi vardır.

Torrentlere geldiğinizde ise boyutu, güncellenme saati, seedleri ve indirilme değerini gösteren temel özelliklere sahiptir. Health olan kısma göre sıraladığınızda yeşil olanları doğrudan hızlı bir şekilde indirebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Geniş bir torrent veritabanı vardır. Giderek daha fazla popüler olması beklenilen torrent sitelerinden biridir. Fazla gelişmiş değil ancak kullanışlı bir torrent sitesidir.

Torrent Downloads

Alexa sıralaması: 2981

2007 yılında kurulan Torrent Downloads, torrent arama motorları arasında en büyük veritabanına sahip olanlardan birisidir. Ülkemizde fazla popüler değildir. Ancak bünyesinde dizilerden oyunlara, filmlerden programlara kadar birçok torrenti barındırır.

Son yapılan çalışmalarda yaklaşık olarak 16 milyondan fazla torrente sahip olduğu ortaya çıkmıştır. Üstelik saniyede 1.8 MB’ye kadar indirme hızı sunuyor. Basit bir arayüzü var. Ana sayfada popüler torrenleri ve genel kategorileri bulabilirsiniz.

YourBittorrent

Listemizdeki muhtemelen en az popüler torrent sitelerinden birisidir. YourBittorrent’in tartışmalı bir geçmişi bulunuyor. 2009 yılında kurulmuş olmasına rağmen, 2003 yılında iki ortak arasında işbirliği yaparak bu haliyle faaliyete geçmiştir.

Ancak zaman içersinde ayrılıklar yaşanıp günümüzdeki haline getirildi. Son derece basit bir arayüzü bulunuyor. Her bir torrentin hangi kategoride olduğunu görmenize olanak sağlayacak kategori içerikleri de mevcut.

Bazı torrent sitelerinin ülkemizde yasak olduğunu ve proxy ya da VPN kullanarak girmeniz gerektiğini hatırlatırmak isteriz.

Sürpriz: Chrome tarayıcınıza ekleteceğiniz ufak bir eklenti sayesinde VPN ya da benzeri bir program kullanmadan dilediğiniz yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz. Yukarıdaki torrent siteleri de buna dahil.

Chrome eklentisinin adı skyZIP indirmek için buraya tıklayınız.

Ayrıca bkz: En İyi VPN Servisleri

-- Reklam --

Warzone 2.0’da Savaş Jetonları nasıl alınır?

Warzone 2.0, Call of Duty battle royale modunun tamamını bazı önemli yönlerden sarstı. Harita, Kaleler ve yeni DMZ modu...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz