Ana SayfaE-SporEternal Fire Astralis’i de Eledi BIG İle Eşleşti

Eternal Fire Astralis’i de Eledi BIG İle Eşleşti

Temsilcimiz Eternal Fire Astralis’i de eledi. Ekibimizin ESL Pro League Season 18’deki yolculuğu tüm hızıyla devam ediyor.

-

GTA 6 Tanıtım Fragmanı Rekor Kırdı!

Günümüzün en efsane oyun serilerinden olan GTA, serinin 6. oyunu için bir tanıtım videosu yayınladı....

ESL Pro League Season 18 D grubunda birbirinden zorlu mücadelelere girişen Eternal Fire, gruptan çıkmayı başarmıştı. Team Liquid karşısında kazanarak play offlarda Astralis’in rakibi olan Eternal Fire, Astralis’i de rahat geçti. Rakibi karşısında 2-0 kazanan temsilcimiz, play offların 2nci turunda BIG ile eşleşti.

ESL Pro League Season 18 Play Off 1. Tur: Eternal Fire 2 – 0 Astralis

Turnuvanın play off ilk tur mücadelesinde Astralis ile eşleşen temsilcimiz dün (26 Eylül Salı) akşam rakibi karşısına çıktı. Harita seçiminde ekibimiz Vertigo’yu tercih ederken, Astralis ise Inferno’yu tercihledi. Eşleşmenin karar mücadelesini kalması durumunda Overpass haritasında kazananın belli olması kararlaştırıldı.

Eşleşmenin ilk karşılaşması büyük bir heyecana sahne oldu. Eternal Fire’ın çok iyi başladığı mücadelede 4-0’lık seri geldi ve ekibimiz arayı açtı. Bu andan sonra Astralis iyi bir geri dönüşe imza atarak önce arayı kapattı ve ardından öne geçti. Skoru 12-9 kendi lehine çeviren Astralis, akabinde farkı 4 sayıya çıkardı: 14-10!

İlk harita “gitti” denildiği anda sazı eline alan Eternal Fire; bir geri dönüş efsanesine imza attı. Rakibi karşısında 6-0’lık seri yakalayan ekibimiz, 14-10 geriden gelerek ilk haritayı 14-16 kazanmayı bildi ve seride durumu 1-0’a getirdi.

En güncel espor haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Serinin 2nci maçı Astralis’in tercih ettiği Inferno’da yapıldı. İlk maçtaki çekişme bu mücadelede de beklense de, Eternal Fire rakibine bu kez o imkanı vermedi. Maça iyi başlayan ve bir anda 3-1 öne fırlayan Astralis’i hemen yakalayan Eternal Fire, durumu 4-4’e taşıdı.

Bu andan sonra farkı açarak skoru önce 8-6 ve akabinde de 12-7 lehine çeviren Eternal Fire bir daha rakibine sayı şansı tanımadı; haritadan da 16-7’lik galibiyetle ayrıldı. Seriyi 2-0’la geçen temsilcimiz, Astralis’i evine yolladı.

ESL Türk Bayraklı Paylaşım Yaptı

Eternal Fire’ın Astralis karşısındaki mükemmel performansının akabinde ESL resmi Twitter (X) sayfası Türk bayraklı bir paylaşıma imza attı:

Oyuncularımızdan Mükemmel Performans

Astralis karşısında her biri birbirinden iyi performanslar sergileyen Eternal Fire oyuncularından MAJ3R, takımın genç yeteneği Wicadia hakkında HLTV’ye şu esprili açıklamayı yaptı: “Benim rolüm biraz daha baba gibi çünkü aramızda 12 yaş falan var.”

Play Off 2. Turunda Rakip BIG

Astralis’i mükemmel bir oyunla geçen Eternal fire’ın bir sonraki turdaki rakibi ise BIG oldu. Temsilcimiz ile BIG arasındaki mücadele bugün (27 Eylül Çarşamba) saat 16:30’da yapılacak. Kazanan ekip çeyrek finale adını yazdıracak.

Starfield 12 Milyon Oyuncuyu Aştı Hedefini Skyrim Yaptı

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından; Xbox X ve S Serisi, Xbox Cloud Gaming ile Microsoft...
Emine Emre
Emine Emre
Emine ben. Anadolu Üniversitesi İstatistik Bölümü (örgün öğretim/lisans) mezunuyum. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Yönetimi (ön lisans) okudum. İki üniversiteden de 2013 yılında mezun oldum. Çeşitli kurumlarda tam zamanlı olarak çalıştım. Oyun sektörü ve finans sektöründe deneyim sahibiyim.