Ana SayfaİpucuEvinizi Google Haritalar'dan nasıl gizlersiniz?

Evinizi Google Haritalar’dan nasıl gizlersiniz?

-

Aktif gürültü önleyici kulaklıklar nasıl çalışır?

Hemen hemen her iyi kablosuz kulaklık ve en iyi kablosuz kulaklık, aktif gürültü önleme (ANC)...

Gerçek hayatta bir Sokak Görünümü arabasıyla karşılaştıysanız, Google Haritalar‘da öne çıkacağınızı umarak yanınızdan geçerken komik hareketler yapma şansınız vardır. Ya da belki ondan yüz çevirdiniz ve ondan tamamen kaçınmaya çalıştınız. Gizliliğinize ne kadar değer verdiğinize bağlı olarak, Street View kullanırken yüzünüz bulanık olsa bile insanların sizi tanımasından rahatsız olabilirsiniz. Google’ın arabaları, hizmetini beslemek ve büyütmek için otomatik olarak fotoğraf çektiğinden, aynı şey evinizin web’de herkes tarafından görülebilmesi için de geçerli olabilir.

Sokak Görünümü’nde evinizi bulanıklaştırmanın ve meraklı gözlerin Google Haritalar’da görmesini önlemenin kolay bir yolu var. İşlem, mobil ve masaüstünde çalışır ve tamamlanması yalnızca birkaç dakika sürer.

Android telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak evinizi nasıl bulanıklaştırırsınız?

Google’dan evinizi bir Android cihazdan bulanıklaştırmasını istemek için yalnızca Google Haritalar uygulamasına ve ayıracak bir dakikaya ihtiyacınız var. Belge göndermenize veya hesabınıza giriş yapmanıza gerek yoktur.

 1. Android telefonunuzdan tablete Google Haritalar uygulamasını açın.
 2. Ev adresinizi üst çubukta arayın. Zaten kaydettiyseniz, yine de manuel olarak aramanız gerekir ve Ana Sayfa düğmesine dokunamazsınız.
 3. Evinizin veya sokağın resmini gördüğünüz sol alt köşedeki Sokak Görünümü karesine dokunun.
 4. Sağ üst köşedeki ⋮ taşma menüsüne dokunun.
 5. Sorun bildir’e dokunun.
 6. Kırmızı kareyi evinizin çevresine sığacak şekilde ayarlayın.
 7. Bulanıklaştırma isteği bölümü altında Evim’i seçin.
 8. Hangi evin bulanıklaştırılması gerektiğini kısaca açıklayın ve ek ayrıntılar ekleyin. Google ekibinin isteğinizi anlaması için mümkün olduğunca spesifik olun.
 9. Mavi Gönder düğmesine dokunmadan önce e-posta adresinizi girin ve reCaptcha’yı doğrulayın.
 10. Bu, Google’a, evinizi Sokak Görünümü’nde bulanıklaştırmanızı isteyen bir istek gönderir. Web’deki mevcut resimler evinizi göstermeye devam edebilir, ancak insanların evin neye benzediğini görmesi zor olacaktır.

Bilgisayarınızı kullanarak evinizi nasıl bulanıklaştırırsınız?

İşletim sisteminden bağımsız olarak evinizin bir bilgisayardan bulanıklaştırılmasını istemek de kolaydır. İşlemi gerçekleştirmek için hesabınıza giriş yapmanıza da gerek yoktur; tek ihtiyacınız olan bir web tarayıcısı.

 1. Bilgisayarınızda favori web tarayıcınızı kullanarak Google Haritalar‘ı açın.
 2. Sol üst köşedeki arama çubuğunu kullanarak ev adresinize bakın.
 3. Turuncu kişiyi sağ alt köşeden evinizin haritadaki konumuna sürükleyip bırakın. Google Haritalar’ın mavi renkle vurguladığı sokağı hedeflemek isteyeceksiniz.
 4. Sokağın veya evinizin resmini gördüğünüzde, ev adresinizin yanında sol üst köşedeki ⋮ taşma menüsüne tıklayın.
 5. Sorun bildir’i tıklayın.
 6. Kırmızı kareyi evinizin çevresine sığacak şekilde ayarlayın.
 7. Bulanıklaştırma isteği bölümü altında Evim’i seçin.
 8. Hangi evin bulanıklaştırılması gerektiğini kısaca açıklayın ve ek ayrıntılar ekleyin. Google ekibinin isteğinizi anlaması için mümkün olduğunca spesifik olun.
 9. E-posta adresinizi girin, reCaptcha’yı tamamlayın ve mavi Gönder düğmesine dokunun.
 10. Bu, Google’a evinizi Sokak Görünümü’nde bulanıklaştırması için bir istek gönderir. Web’deki mevcut resimler evinizi göstermeye devam edebilir, ancak insanların evinizin neye benzediğini görmesi zor olacaktır.

Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, süreç evinizin Sokak Görünümü’nde bulanık görünmesine neden olur. Ayrıca, bulanıklaştıktan sonra işlemi geri alıp bulanıklığı gidermenin bir yolu yoktur, bu yüzden ne yaptığınıza dikkat edin.

Ayrıca Google, evinizin uydu görüntülerini üçüncü taraflar sağladığı için bulanıklaştırmaz. Onlara ulaşabilirsiniz, ancak bunun için standart bir süreç yoktur ve mülkünüzün bulanıklaştırılması için Google’ın verilerini güncellemesini beklemeniz gerekir.

Çevrimiçi gizliliğinizi koruyun

Bu birkaç kolay adımla, istenmeyen kişilerin evinizi görüntülememesini sağlayacaksınız. Bu, evinizin neye benzediğini gören herkesten tamamen muaf olacağınız anlamına gelmez, ancak bir nebze mahremiyet korumanıza yardımcı olur. Üstelik konum geçmişinizi silerek izlenmenizi engelleyerek Google’ın hangi bilgilere erişebileceğini de kontrol edebilirsiniz.

-- Reklam --

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves Fragmanı Çıktı!

Yeni fantastik film Dungeons & Dragons: Honor Between Thieves, bir grup ezik ve serseriyi alıp onlara kahraman olma şansı...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz