Ana SayfaSosyal MedyaFacebook, gençleri ve gizliliklerini korumak için yeni araçlar sunuyor

Facebook, gençleri ve gizliliklerini korumak için yeni araçlar sunuyor

Meta bugün Facebook ve Instagram'da gençleri zarar görmekten nasıl koruduğumuza ve gençler için güvenli, yaşa uygun deneyimler oluşturmaya nasıl çalıştığımıza dair bir güncelleme paylaştı. Bunlar etkileşimleri sınırlamaya yönelik güncellemeler.

-

2022 son çeyrekte küresel akıllı telefon üretimi %11 düştü

Trendforce, küresel akıllı telefon pazarıyla ilgili en son araştırmasını yayınlayarak 2022'nin üçüncü çeyreğinde üretimde düşüş...

Meta, Facebook ve Instagram platformlarında gençleri korumadığı için düzenleyiciler ve hükümetler tarafından sürekli eleştirildi ve şimdi Mark Zuckerberg’e ait şirket, bunu ele almak için güncellemeler yaptı.

Şirket şimdi Tanıyor Olabileceğin Kişiler özelliğine daha fazla filtre ekleyerek arkadaş listesinin görünürlüğünü sınırlıyor ve size ait görüntülerin yayılmasını engellemek için yeni araçlar getiriyor.

Tanıyor Olabileceğin Kişiler, uzun süredir iletişimde olmadığınız arkadaşlarınızla yeniden bağlantı kurmak için bir özellik olabilir, ancak gençlere “şüpheli” bir hesap gösterilmez – bu, yakın zamanda genç bir kişi tarafından bildirilen bir hesaptır. Testler şu anda devam ederken, Instagram’da gençlere mesaj gönderme düğmesi bu şüpheli yetişkinler için de bir seçenek olarak ortadan kalkacak.

Gençler yetişkinlere mesaj atmaya başladıklarında, onları gerçek hayatta tanıyıp tanımadıklarını soran bir uyarı olacaktır. Ardından, bu kişiyle daha fazla teması önlemek için yapılabilecek seçenekleri listeleyen bir Güvenlik Bildirimi açılır.

Facebook’a kaydolan yeni gençler, ne kadar az olurlarsa olsunlar, bazı gizlilik ayarlarında, arkadaş listelerini kimlerin görebileceği, takip ettikleri kişiler ve sayfalar, etiketlendikleri gönderiler ve kimlere izin verildiği gibi önceden seçilmiş en sıkı seçeneklere sahip olacaklar. Benzer ayarlar Instagram’da da kullanıma sunuluyor.

Meta, şimdi Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi (NCMEC) ile ortaklaşa olarak, mahrem görüntülerinin rızaları olmadan sosyal medyada yer alabileceğinden endişe duyan gençler için bir platform oluşturmak üzere ortaklık kurduğunu söyledi. Facebook, gençleri bu tür görüntüleri yok etmeye, yardım aramaya ve kontrolü ele almaya teşvik etmek için iki ağla çalışıyor.

Özellikler zaten kullanıma sunuluyor, ancak tüm gençlere tam olarak ulaşması biraz zaman alacak.

-- Reklam --

Oppo Find X6’nın Kamera Dizaynı Gün Yüzüne Çıktı

Oppo'nun Find X6 serisi amiral gemisi telefonlarını 2023'ün ilk çeyreğinde küresel pazarda duyurması bekleniyor. Serinin en az iki model (Find X6...
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz