Ana SayfaSosyal MedyaFacebook ve Twitter'daki Reklamlara Vergi Geliyor!

Facebook ve Twitter’daki Reklamlara Vergi Geliyor!

-

En İyi Ücretsiz Chrome Hızlandırma Eklentisi

Günümüzün en popüler arama motorlardan olan Google Chrome, milyonlarca kişi tarafından her gün her an...

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kullandığı sosyal medya hesapları üzerinden sosyal ağlarda reklam verenler artık vergi mükellefi olacağını belirtti.

Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlarda reklam verenler için artık vergi mükellefi olacağını söyleyebiliriz. Takipçi sayısı yüksek olan kullanıcı ve kişileri gördüğümüzde bazı sponsor içerikli paylaşımları olduğunu fark edebiliyoruz. Bu durum üzerine Maliye Bakanlığı’nın dikkatini çekmiş olacak ki, Maliye Bakanlığı bu sponsorlu içerik paylaşımları yapan kullanıcılar artık vergi mükellefi olacağını söyledi ve bu konu üzerine bazı çalışmaların başladığını belirtti.
twitterhaberi

Geniş kitlesi olan kullanıcıların veya diğer bir isimle hitap edilen sosyal medya fenomenlerinin bir reklam tweeti için 2000 TL ye yakın para aldıları söyleniliyorken, Naci ağbal dijital mecralar üzerinde hizmet sunarak gelir elde eden kullanıcılar için bir şekilde maddi kazanç elde ettikleri için vergi mükellefi olacaklarını sözlerine kattı.

Ne kadar böyle vergi mükellefi olacağını söylenilsede kullanıcılar kişisel hesapalrı üzerinden paylaşım yaptıkları için ne gibi bir süreç başlayacak ve çalışmalar yapılacak henüz bilinmiyor.

-- Reklam --

Motorola Moto G72, piyasaya sürülmeden önce göründü

Motorola Moto G72'nin bu ayın sonunda piyasaya sürüleceği söyleniyor, ancak şirketin bir sonraki orta sınıf telefonu ile ilgili bilgiler...

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.