Ana SayfaOtomobilFazla Güç için Abonelik Sunan Mercedes'e AB'den Ret!

Fazla Güç için Abonelik Sunan Mercedes’e AB’den Ret!

Mercedes'in sevilen elektrikli araç modellerinden EQE ve EQS, yeni abonelik güncellemesiyle birlikte AB'den ret yedi. Yeni abonelik sistemi Avrupa'da geçerli olmayabilir.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

EQE ve EQS modellerinde yeni bir abonelik sistemi ile daha fazla güç vermeyi hedefleyen Mercedes, AB yasasından ret yedi. Avrupa Birliği’nin Mercedes’in abonelik sistemi hakkındaki tavrı ise net!

Mercedes, EQE ve EQS modelleri için abonelik gerektiren güç güncellemesini başlattıktan sonra şirket, hizmeti Avrupa’da başlatmayı planlamadığını açıkladı. Mercedes’e göre, AB içinde şirketin otomobilin performansını ortaya çıkaran OTA güncellemesini yayınlamasını engelleyen yasal sorunlar var.

mercedes abonelik ret ab

Otomotiv dünyasında abonelikler sıcak bir konu, bazı insanlar faydalarını görüyor, çoğu onlardan tutkuyla nefret ediyor. Mercedes, yıllık 500 Euro‘luk bir abonelik için arka tekerlek direksiyon sisteminde ekstra 5.5 derecelik açı sunduğu için halkın tavrı kötü yönde olmuştu.

Şimdi şirket, yıllık 1.200 dolarlık abonelik karşılığında EQE ve EQS modelleri için daha fazla güç sunmaya çalışıyor. Bu aboneliğe göre EQE ve EQE SUV ekstra 61hp, EQS ve EQS SUV ekstra 88hp alıyor. Hızlanma süresi dört modelin tümü için yaklaşık bir saniye artırıldı ve şimdilik abonelik yalnızca EQE 350 ve EQS 450 otomobil ailesi için geçerli.

mercedes abonelik ret

Ancak AB mevzuatı, insanların daha fazla performans için abonelik ödemesinden memnun değil. Avrupa Birliği’ne göre bu özelliği doğrudan satın almak sorun değil, hatta aracınızın daha fazla güç elde etmek için modifiye edilmesi dahi sorun değil. Ancak sürekli olarak ödeme gerektiren bir abonelik sistemi, AB tarafından tam da ret yiyen bir konu.

Abonelik, sigorta ve yasal amaçlar için gri bir alandır. Ancak bunun Mercedes’in bir geçici çözüm bulmasını engelleyeceğinden şüpheliyiz. Bu tür abonelikler, gazla çalışan arabaların kârlı servis ve onarımlarının yerini alabilecek altın yumurta kaz olduğunu kanıtlayabilir ve kolayca gitmesine izin vermezler.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz