Ana SayfaIOS HaberleriFBI iPhone Kilidini Açmayı Başardı

FBI iPhone Kilidini Açmayı Başardı

-

FBI iPhone kilidinin açılması için bir yol buldu ve Apple’a karşı açmış olduğu davayı da erteletti.

FBI’ ın Apple’a karşı açmış olduğu dava Salı günü görülecek. Ancak FBI bu mahkemeye katılmayacağını belirtti. Ortaya atılan iddiaya göre FBI, San Bernardio saldırısındaki teröriste ait olan iPhone telefonun kilidini açmak için bir yolu bulduğu söyleniyor. FBI şuan için mahkeme hakkında erteleme kararı aldırarak, yeni buluşunun iPhone kilidini açıp açmayacağı konusunda zaman kazanmak isteyecek.

fbi
Mahkeme heyeti FBI’dan gelen talebi kabul ederek davayı ileri bir tarihte görülmek üzere erteledi. FBI bulmuş olduğu yöntemin iPhone kilidini açıp açmayacağı konusunda şuan için emin değil fakat Apple’a karşı savaş açmadan önce bulmuş olduğu yöntemi denemek istiyor.

Bundan bir süre kadar önce FBI, iPhone güvenlik şifresini geçerek içeriklere erişebilmek için tek yol Apple iOS yazılımında arka kapı açması gerektiği yönünde iddia da bulunmuş, Apple firmasının diğer kullanıcılarını tehlikeye sokmamak için ret etmesinden sonra Apple’a karşı bir dava açmıştı.

Mahkemeye katılan FBI avukatlarının basın mensuplarından gelen sorulara karşı ise, FBI’ın izlemiş olduğu yöntem hakkında bilgilerinin olmadığını savundu.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here