Ana SayfaOtomobilFIAT'tan Dünyanın İlk Metaverse'lü Showroom'u!

FIAT’tan Dünyanın İlk Metaverse’lü Showroom’u!

Dev otomobil markası FIAT, dünyanın ilk metaverse destekli showroom'unu yaratıyor. Müşteri deneyiminde bir nevi devrim olarak nitelendirebiliriz.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

FIAT bugün dünyada bir ilki duyurmaktan mutluluk duyuyor; ilk metaverse destekli showroom! Yeni showroom, “müşteri deneyiminde bir devrim” olarak değerlendirilebilir.

Üstelik yeni multiverse showroom’a erişmek için bir VR başlığına ihtiyacınız yok. Sadece FIAT’ın İtalya uzantılı sitesindeki virtual store’u ziyaret edin ve metaverse destekli showroom’un tadını çıkarın. Üstelik bağlantıda, elektrikli hareketlilik, yeniden şarj etme ve yeni FIAT hakkındaki her türlü ayrıntıyla ilgili tüm sorularınızı yanıtlamaya hazır gerçek bir kişiyle (FIAT yetkilisi) eğlenceli bir showroom deneyimi yaşayacaksınız.

FIAT metaverse

Bu büyük ve eğlenceli etkinliğin nedeni, showroom’da tanıtılacak ilk (ve henüz tek) otomobilin Bocelli EV imzalı 500 La Prima olmasıdır. Merak ediyorsanız, evet bu, markayla bu otomobilde iş birliği yapan dünyaca ünlü şarkıcı Andrea Bocelli.

Sanal showroom için bir randevu aldığınızda (şu an için yalnızca İtalya’da çalışıyor.), Bocelli’nin 500 La Prima’sını 360 derecelik görünümde, herhangi bir yönüne (bilgi-eğlence sistemi dahil) yakından bakın, farklı sürüş ve EV şarj modlarını deneyin, gövdeyi, renkleri, iç mekanı ve istediğiniz diğer her şeyi seçerek modelinizi özelleştirin özellikler ve hepsinin gerçek zamanlı olarak değiştiğini görün.

Tabii ki, uçtan uca bir satış deneyimi de yerleşiktir, çünkü tüm konfigürasyon yapıldıktan sonra, seçeneklerinizden memnunsanız, arabayı platform üzerinden çevrimiçi sipariş edebilirsiniz.

FIAT metaverse

Otomobil aynı zamanda FIAT’ın memleketi Torino’daki Lingotto binasının çatısında yer alan La Pista 500 pistinde bir sürüş deneyimini yeniden yaratmanıza olanak tanır.

Sanal deneyim, yıl sonuna kadar tüm Yeni 500 serisini kapsayacak şekilde genişletilecek ve Haziran 2023’ün sonuna kadar keşfedilecek “çeşitli modeller” olacak. İtalya dışındaki diğer pazarlar da bunu alacak, ancak hangi zaman olduğuyla ilgili verilen bir çizelge yok. Belki de FIAT, bunun önce kendi ülkesinde ne kadar başarılı olacağını görmek için bekliyor.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz