Ana SayfaOyunFIFA 17 Yeni Oyun Motoruyla Mı Gelecek?

FIFA 17 Yeni Oyun Motoruyla Mı Gelecek?

-

FIFA 17’nin çıkış tarihine kısa süre kaldıkça yeni haberler de ortaya çıkıyor. EA Sports, FIFA 17’de Frostbite oyun motoru kullana bilir. Detaylar haberimizde.

E3 fuarına kısa bir süre kalmışken oyun dünyasının merakla beklenen yapımları ile alakalı detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Söylentilere göre EA Games’in çıkaracağı yeni FIFA 17’de Frostbite oyun motoru yer alacak.

Oyunların yeni nesil konsol ve PC platformuna çıkışıyla beraber spor oyunlarında görmeye alışık olduğumuz Ignite Engine isimli oyun motorunu tercih eden EA, diğer yapımlarında kullandığı Frostbite Engine’i bu kez FIFA 17 üzerinde de tercih edecek gibi duruyor.

Oyunda Frostbite oyun motorunun kullanılmasıyla FIFA 17’nin grafikleri ve oyun mekanikleri baştan aşağıya değişiklik gösterecek. EA Games Frostbite oyun motorunu daha önce yayınladığı Star Wars: Battlefront, Dragon Age ve Battlefield oyunlarında da kullanmıştı.

FIFA 17 Yeni Oyun Motoruyla Mı Gelecek?

Son yıllarda gerçekçiliği en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen oyun şirketleri geliştirilmiş oyun motorlarını yeni yapımların üzerinde kullanmaktan çekinmiyor. Oyun severlerin bu anlamdaki beklentilerinin üst düzeyde olduğunu da hesaba katarsak Frostbite motoru ile FIFA 17’nin gerçeklik hissi ve mekanikleri oldukça üst seviyelerde olacak dememiz için bir engel bulunmuyor.

Geçen yıl düzenlenen E3 oyun fuarında açıklama yapan EA Genel Müdür Yardımcısı Patrick Söderlund, oyun sektöründeki yeni stratejilerini kullanmaktan geri kalmayacaklarını söylemişti. FIFA 2017 için duyulan son söylentiler, yapılan açıklama için atılan ilk adım gibi gözüküyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here