Ana SayfaİpucuFM 22 En İyi Taktik Rehberi

FM 22 En İyi Taktik Rehberi

Öncelikle başarıya ulaşmak istiyorsanız, kadronuzu oynayacağınız taktiğe göre dizmeniz gerekiyor. Tabii ki bu duruma karşı çıkacak olan birçok oyuncu olacaktır ama başarıya ulaşmak için ilk olarak uygun oyuncular seçmeniz gerekiyor.

-

Netflix’in yaklaşan reklam destekli servisi çevrimdışı görüntülemeye sahip olmayacak

Netflix, gelecek yıl Microsoft'un yanı sıra reklam destekli bir servis getirecek, ancak bu özellik çevrimdışı görüntüleme seçeneği olmadan gelebilir. Geliştirici Steve Moser, Netflix iOS...

Günümüzün en popüler futbol oyunlarından olan Football Manager, yıllardır birçok futbolsevere keyifli oyun deneyimi yaşattı. Özellikle gelişen teknoloji ile beraber FM tarafı kendisini yenilemeyi başardı. FM 22 ile birlikte oyun içerisinde birçok değişiklik ve yenilik bizlerle buluştu. Bugünkü yazımızda takımınızı başarıya ulaştıracak FM 22 en iyi taktik rehberini sizlere sunacağız.

Öncelikle başarıya ulaşmak istiyorsanız, kadronuzu oynayacağınız taktiğe göre dizmeniz gerekiyor. Tabii ki bu duruma karşı çıkacak olan birçok oyuncu olacaktır ama başarıya ulaşmak için ilk olarak uygun oyuncular seçmeniz gerekiyor. Eğer ilk dönemler bütçeniz yoksa ve yeterli oyuncuya sahip değilseniz, elinizde var olan kadronun en iyi olduğu taktiği kullanmanız gerekiyor.

Sizlere vereceğimiz taktiklerle beraber takımınızı bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Ayrıca birçok kupayı da müzenize ekleyebilirsiniz. Tabii ki her zaman aynı taktik ile oynamak sizlere başarının anahtarını açmaz. Her karşılamaya hem sezona özel revizyonlar yapmanız gerekiyor.

fm 22 en iyi taktikler

Gegenpress Taktiği (4-2-3-1)

Özellikle karşılaşmalarda rakiplere hükmetmek istiyorsanız, gegenpress taktiği tam sizlere göre bir taktik. Günümüzde de birçok takım gegenpress taktiği ile başarıya ulaşıyor. Oyuncuların derinliğine göre gegenpress’in birçok farklı dizilişini uygulayabilirsiniz. Ancak size en çok verim sağlayacak olan diziliş, 4-2-3-1 dizilişidir. Özellikle kendi halinde ve ortalama güçte bir ekipseniz, bu taktik ile beraber birçok başarı elde edebilirsiniz.

Conte Taktiği ( 3-5-2)

Conte, birçok takımda oynattığı 3-5-2 taktiği ile beraber özdeşleşti. Özellikle Chelsea ile bu taktik sayesinde futbol tarihine altın harflerle yazıldı. Günümüzde birçok teknik adam, oyuncuların daha çok topla oynamalarını istiyor ve bu yüzden kanat bekler hem hücum hem de savunma anlamında takıma fayda sağlıyor. 3-5-2 taktiği ile oynamak istiyorsanız, ilk olarak dinamik ve dayanaklı 2 adet kanat beke ihtiyacınız var. Eğer bu oyunculara sahipseniz, başarının kapısını aralamış olursunuz.

fm 22 en iyi taktikler

Hızlı Kontra Atak (4-4-2)

Hızlı Kontra Atak taktiği ile birçok alt sıra ve yeterli güçlükte olmayan takım, başarı elde etmiştir. Özellikle günümüzde pek çok ligde bu taktik kullanılmasa da halen kullanılan ligler mevcut. Bu taktikle çıktığınız zaman, takımınızın çok güzel bir savunma gerçekleştirmesi gerekiyor. Ayrıca oyuncularınızın da pozisyon bilgisinin en üst seviye de olması lazım. Aksi takdirde bu taktik dizilişi ile biraz sorun yaşayabilirsiniz. Özellikle forvet oyuncularınınız üretkenliği, sizlere puan alma konusunda çok yardımcı olacaktır.

Dikey Tiki-Taka (4-1-4-1)

Eğer güçlü bir kadronuz varsa 4-1-4-1 dizilişi tam sizlere göre bir diziliş. Özellikle kadronuzun kalitesi, ligin diğer takımlarına göre daha güçlüyseniz bu taktiği kullanabilirsiniz. Orta sahanızda yer alan iki yönlü orta saha oyuncuları ile beraber gayet skorlu karşılaşmalar çıkarabilirsiniz. Ayrıca yaratıcı forvet özelliğine sahip bir forvet oyuncunuz varsa bu taktikle beraber diğer oyuncularınıza gol yolunda önemli destek sağlayabilirsiniz.

Blizzard, Warcraft Mobil’in Geleceğini Duyurdu!

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.