Ana SayfaAkıllı TelefonGalaxy S24, Apple A16 Bionic'e Kıyasla Daha İyi Bir İşlemciyle Gelecek! 

Galaxy S24, Apple A16 Bionic’e Kıyasla Daha İyi Bir İşlemciyle Gelecek! 

Snapdragon 8 Gen 3'ün performansı çok çekirdekli cephede sırasıyla %15 ve %3 daha iyi. Önümüzdeki yıl S24 serisinin Apple ile çok daha iyi rekabet etmesi bekleniyor.

-

WhatsApp, Grup Yöneticileri İçin Yeni Özellik Getirdi!

Günümüzün en popüler mesajlaşma platformlarından WhatsApp, grup yöneticilerin yetkisi arttıran bir dizi yeni güncellemeyi açıkladı.WhatsApp,...

Samsung Galaxy S23 serisi geçtiğimiz günlerde marka tarafından piyasaya çıkmıştı. Seri, üç farklı akıllı telefondan oluşuyor; Galaxy S23Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra. Seri, özel bir Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyi de beraberinde getiriyor. 

Marka buna “Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy” adını veriyor. Ve standart modelle karşılaştırıldığında daha güçlü CPU ve GPU’ya sahip. Şimdi, internette dolaşan bir rapor Samsung Galaxy S24 serisinin, Apple’ın A16 Bionic’inden daha güçlü olduğu bildirilen bir Snapdragon işlemci sunacağını iddia ediyor.

İnternette, Samsung’un yeni üst düzey akıllı telefonlarında Qualcomm işlemci kullanmaya devam edeceğini söyleyen güçlü söylentiler var. Bunlar, Galaxy S24 serisinin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisini kullanmasını hedefliyor. Gen 2 işlemci, Apple’ın A15 Bionic işlemciyle kafa kafaya rekabet edecek kadar güçlüydü. Yeni Apple iPhone 15 serisi bir A16 Bionic işlemciye sahip olacak.

Kaynaĝımız, Qualcomm Snapdragon Gen 3’ün Geekbench sonucunun bir resmini yayınladı. Snapdragon 8 Gen 3, tek çekirdek testinde 1.930 puan alırken, çok çekirdek testinde 6.236 puan aldı. Karşılaştırmalı olarak, Apple A16 Bionic çok çekirdekli testte 5.380 puan ve tek çekirdekli testte 1.870 puan aldı. 

Bu nedenle Snapdragon 8 Gen 3’ün performansı çok çekirdekli cephede sırasıyla %15 ve %3 daha iyi. Önümüzdeki yıl S24 serisinin Apple ile çok daha iyi rekabet etmesi bekleniyor.

-- Reklam --

Netflixteki En İyi 20 Dram Filmi 2023

Hayatın bağrından kopan kesitleri izleyebilmek için en iyi yollardan biri de dram filmlerinden geçer. Sevinç ve hüznün aynı pencerede...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz