Gaming İstanbul 2023 (GIST) Haftası Geldi

Gaming İstanbul, nam-ı diğer GİST haftası geldi çattı. Gaming İstanbul 2023, bu hafta sonu oyun tutkunlarını bir araya getirecek. 22 Eylül Cuma günü başlayacak GİST 2023, 24 Eylül Pazar akşamı sona erecek.

2016 yılında düzenlenmeye başlanan Gaming İstanbul, her sene güçlenen ve büyüyen yapısıyla 2023 yılında bir kez daha oyun tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yıldan yıla katlanarak artan paydaş, katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla oyun sektörünün gediklileri arasında yerini alan GİST’in bu yıl ki buluşmasına sayılı günler kaldı.

Gaming İstanbul 2023 Ne Zaman Nerede?

Standı olan katılımcı firmalar ve çalışanları ile Indieway bilet sahipleri için 22 Eylül Cuma günü sabah saat 9 da kapılarını açacak olan GİST 2023, ziyaretçilerine ise saat 10 itibariyle “merhaba” diyecek. Akşam saat 8’e kadar ziyaretçileri için kapıları açık olacak GİST 2023, 3 gün boyunca devam edecek. Gaming İstanbul 2023, 24 Eylül Pazar akşamı saat 18 itibariyle oyun tutkunlarına veda edecek.

Düzenlenmeye başladığı 2016 yılından itibaren ilk 3 yıl boyunca İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan ve takip eden yıllarda ziyaretçilerini Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde ağırlayan GİST; bu yıl ise, geçtiğimiz yıl da olduğu gibi Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde kapılarını oyun severlere atılacak.

GİST 2023 Katılımcıları Kimler?

Ana sponsorluğunu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Gaming İstanbul etkinliğinin iletişim sponsoru da yine İBB kuruluşu Medya A.Ş konumunda bulunuyor. GameDev, YTÜ StartUP House, YTÜ GamesUP, Oyun Geliştirme Merkezi OGEM, Unity, Turkpin ve Samsung gibi sponsorları bulunan etkinliğe oyun sektörünün önemli paydaşları da katılımcı olarak iştirak edecek.

Güncel oyun haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Pek çok oyun geliştiricinin boy göstereceği etkinlik, Türk oyun sektörünün gelişimine öncülük eden organizasyonlar arasında önemli bir yere sahip. Hem sektörün birbiri ile etkileşimini artıran GİST, aynı zamanda yeni yeteneklerin keşfedilmesine de öncülük etmekte.

GİST 2023’te PS5 Hediye!

Gaming İstanbul, her yıl katılımcılarına pek çok hediye de sunmakta. Heyecanı doruk noktasına çıkaran hediyelerde bu yıl çıta biraz daha yükseltilerek PlayStation 5 mertebesine çıkarılmış durumda. Buna göre; beş bininci, on bininci ve yirmi bininci Gaming İstanbul biletini alana, bir Playstation 5 hediye edilecek.

GİST’in sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada; Online bilet satışlarının ve kapıda bilet satışların yarışmaya dahil olduğu ve kazananların GIST’in Instagram hesabından duyurularak hediyelerinin adreslerine teslim edileceği belirtildi.

GİST Hakkında

Proje Direktörlüğü Cevher Eryürek tarafından yapılan GİST, 2016 yılından bu yana Türkiye oyun sektörünü bir araya getiriyor. 2016 yılında Şubat ayında düzenlenmeye başlanan Gaming İstanbul’un 2021 yılında COVİD-19 pandemisi nedeniyle düzenlenmediği yıl hariç olmak üzere gerçekleştirilmediği bir yıl olmadı.

Hemen her yıl artan bir ziyaretçi oranı yakalayan etkinlik, katılımcılar ve sponsorlar bakımından da gelişimini aynı hızla devam ettiriyor. Oyun sektörünün enerjisini sinerjiye dönüştüren GİST’in bu yıl da büyük bir coşkuya sahne olması bekleniyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0