Ana SayfaOtomobilGenesis X Convertible konsept üçlemesini tamamlıyor

Genesis X Convertible konsept üçlemesini tamamlıyor

Genesis, bugün Kaliforniya'da Genesis X Convertible konseptinin lansmanıyla tasarımdaki çok yönlülüğünü gösterdi. Marka, dört kişilik açık tavan konseptinin sürpriz bir şekilde tanıtılmasıyla konukların memnun kaldığı samimi bir görüşe ev sahipliği yaptı.

-

Star Wars Jedi: Survivor Tanıtıldı!

Günümüzün en büyük kurgu evrenlerinden birine sahip olan Star Wars serisini bilmeyen yoktur. Özellikle oyunları...

Üstü açık bir arabayı ortaya çıkarmak için California’dan daha iyi bir yer var mı? Genesis, X Concept üçlemesinin son bölümü olan X Convertible’ı tamamlamak için dünyadaki tüm yerler arasından Malibu’yu seçti.

Bir etkinlikte şirket, X Concept ile başlayan ve ardından X Speedium Coupe ile devam eden seriyi tamamlayan 4 yolcu kapasiteli üstü açık araba ile katılımcıları şaşırttı. Cabrio, tasarımın yanı sıra mimariyi ve aktarma organlarını diğer iki modelle paylaşıyor. Bariz fark, üstü açık olmasıdır.

Bunun yerine, tavan açıkken bile içeriyi aydınlık ve havadar tutan cam panelli katlanır bir hardtopumuz var. Tavan açıkken X Speedium’dan çizgiler değişmemiş gibi görünüyor, ancak tavan açıldığında, araba X Speedium’un imzası olan bir fastback’ten çok havalı bir coupe gibi görünüyor.

Hala belirgin çamurluklara ve aynı uzun kaputa sahibiz, arka kısım geniş ve ördek kuyruğu tasarımını koruyor. Işıklar, X Speedium’daki aynı tasarımı takip ediyor ve tüm Genesis arabalarından çok iyi tanıdığımız Crest Grille’in yeni bir versiyonunu yaratıyor. Tekerlekler farklı bir tasarıma sahiptir ancak diğer X modellerinde bulunanlar kadar karmaşıktır.

İç mekan, yeni malzemeler ve farklı bir renk şemasıyla biraz farklı. Görünüşe göre geleneksel Kore çatı mimarisinden esinlenmiştir – ana renge Giwa Navy denir ve Kore evlerindeki kiremitlerin rengidir. Turuncu vurgular ona biraz kıvılcım katıyor ve farklı tonlar arasındaki farkları vurguluyor.

Bu bir konsept otomobil olduğundan, tasarımcıları hayatları boyunca etkileyen çeşitli nesnelerden çok fazla ilham alıyor. Dış rengi – Turna Beyazı. Neden Turna der gibisiniz? Çünkü turnalar Kore’de bir asalet ve kutsallık göstergesidir ve yerel kültürün çok önemli bir parçasıdır.

Tıpkı önceki modellerde olduğu gibi – X Concept ve X Speedium Coupe – nefes kesici bir tasarım, klasik ama modern, lüks sunuyor ama bir şekilde çizgileri güçlü tutmayı başarıyor ve utanmadan ciddi performans ima ediyor.

Elektrikli araba kullanmak kendi başına bir deneyimdir, lüks bir elektrikli araba kullanmak bunu bir sonraki seviyeye taşır, ancak üstü açık lüks bir elektrikli araba kullanmak? Bu, otomotiv tarihinde yepyeni bir bölüm. Umalım ki Genesis, X elektrikli konsept otomobil ailesini gerçeğe dönüştürsün.

-- Reklam --

Android telefonunuzda indirilenleri nasıl bulabilirsiniz?

Web'de gezinmek bir yaşam biçimi olduğundan, dosya indirmek çoğumuzun yaptığı düzenli bir günlük etkinliktir. Müzik, fotoğraf veya video olsun,...
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz