Ana SayfaOyunGlobal Oyun Fuarı Tokyo Game Show 2023 Başladı

Global Oyun Fuarı Tokyo Game Show 2023 Başladı

Uluslararası oyun fuarları arasında önemli bir yere sahip olan Tokyo Game Show 2023 başladı. Etkinlik, 4 gün sürecek.

-

IMDb, 2023 Yılının En Popüler Dizi ve Filmlerini Açıkladı!

Günümüzün en büyük dizi ve film veritabanı olarak faaliyetlerini gösteren ıMDb, 2023 yılının enleri...

Oyun endüstrisinin son derece gelişmiş olduğu, Uzak Doğu’nun en güçlü ülkelerinden Japonya’nın Chiba kentinde (Başkent Tokyo’nun doğusunda yerel bir bölge) her sene düzenlenen oyun fuarı Tokyo Game Show bugün (21 Eylül 2023) itibariyle start aldı. 4 gün boyunca devam edecek Tokyo Game Show 2023, 24 Eylül Pazar günü sona erecek. Etkinliğe dünyanın dört bir yanından yüz binlerce oyun tutkunu katılacak.

Tokyo Game Show 2023 Ziyaretçi Rekoru Kıracak!

200 bini aşkın oyun tutkununun ziyaret etmesi beklenen Tokyo Game Show (TGS) 2023 de dünyanın 50’ye yakın farklı ülkesinden bine yakın oyun geliştirici ve marka da bulunacak. Bugüne değin en yoğun katılımın 2018 yılında 298 bin kişi ile yaşandığı oyun fuarında bu yıl ziyaretçi rekorunun da kırılabileceği düşünülüyor.

İlk iki gün (21 ve 22 Eylül) yalnızca oyun sektörü temsilcilerine ve uluslararası basına özel olarak açık olacak olan oyun fuarı, sonraki 2 gün ise genel ziyaretçi için de kapılarını açacak. Microsoft Gaming’in CEO’su ve Xbox markasının başkanı Phil Spencer gibi pek çok ünlü isim de fuarda boy gösterecek.

En güncel oyun haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Genel ziyaretçiler için kişi başı 2 bin 300 yenlik (yaklaşık 16 dolar) giriş ücreti olan video oyun fuarına, ilkokul çocukları ücretsiz şekilde girebilecekler. Oyunlara ve geliştiricilere dair yeniliklerin sergileneceği fuarda; sanal gerçeklik (VR) ve motion capture (hareket yakalama) vb. gibi oyun sektörü ile ilintili pek çok teknolojik gelişme de ziyaretçilere tanıtılacak.

TGS 2023’den Haberler Gelmeye Başladı

Tokyo Game Show 2023’ün başlaması ile birlikte oyun sektörünü yakından ilgilendiren haberler de gündeme düşmeye başladı. Invincible için 7-8 sezon planlandığı, Persona 3 RELOAD’ın, 2 Şubat 2024’te PC ve Xbox’a geleceği ve Like A Dragon: Ishin, 2023 yılı bitmeden Xbox Game Pass’e geleceği ilk gelen haberlerden.

Tokyo Game Show Hakkında

Temelleri 1996 yılına dayanan Tokyo Game Show, dünyanın en eski ve en büyük video oyun fuarları arasında yer alıyor. 27 yıllık geçmişi ile global oyun sektöründe önemli bir yere sahip olan fuar, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen “E3” ve Almanya’da düzenlenen “Gameshow” ile birlikte bu alanda başı çekiyor.

Avatar Frontiers of Pandora İnceleme Puanları ve Yorumları Belli Oldu

Massive Entertainment, Ubisoft ve FoxNext tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yarın (7 Aralık 2023) itibariyle yayınlanacak olan Avatar Frontiers...
Emine Emre
Emine Emre
Emine ben. Anadolu Üniversitesi İstatistik Bölümü (örgün öğretim/lisans) mezunuyum. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Yönetimi (ön lisans) okudum. İki üniversiteden de 2013 yılında mezun oldum. Çeşitli kurumlarda tam zamanlı olarak çalıştım. Oyun sektörü ve finans sektöründe deneyim sahibiyim.