Ana SayfaOtomobilGolf ve GTI Serileri, Elektrikli Olarak Devam Edecek

Golf ve GTI Serileri, Elektrikli Olarak Devam Edecek

Bir röportajda Volkswagen'in patronu Thomas Schäfer, Golf serisinin ve GTI adının ICE dönemi dışında da elektrikli olarak var olmaya devam edeceğini söyledi.

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Bir röportajda Volkswagen’in patronu Thomas Schäfer, Golf serisinin ve GTI adının ICE dönemi dışında da elektrikli olarak var olmaya devam edeceğini söyledi. Mevcut 8. nesil Golf‘ün emekliye ayrılması 2027-2028 için planlanıyor. Yeni nesil ise tamamen elektrikli olacak.

Şirketin patronu ayrıca kimlik dizilişini de detaylandırıyor. Zaten tanınabilir bir isim levhası olduğu için ID serisinin var olmaya devam edeceğini ve ID.3’ün asla ICE Golf’ün yerine geçmediğini söylüyor. Daha çok elektrikli bir Golf Plus varyantı gibi. Elbette bu, Golf adının kimlikle birlikte var olacağı anlamına gelir.

volkswagen gold ve gti elektrikli

VW, ID ve Golf için yeterli alan olduğuna inanıyor. İkincisi, boyut ve sınıf açısından ID muadilinden farklıdır. Şirketin patronu, Golf’ün ID.2 ve ID.3 arasında yerleşimini görüyor. Üstelik bu yerleşim, Golf ve GTI serisinin elektrikli geleceği için çok önemli.

GTI isimlendirmesine gelince, VW’nin performans araçları için tanınabilir bir marka olmaya devam edecek. Aynısı, dört tekerlekten çekişli amiral gemisi modelleri performansı ifade eden R rozeti için de geçerli. Bu da, GTI ve R isim plakalarının da ID serisine doğru yol alacağı anlamına geliyor.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz