Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Chrome'a Kaydedilmiş Sekme Özelliği Geldi!

Google Chrome’a Kaydedilmiş Sekme Özelliği Geldi!

Geliştiriciler, kaydedilen sekmelerin yerel depoya kaydedilmesine izin veren yeni bir Senkronizasyon köprüsü tanıttı. Bu nedenle, Chrome yeniden başlatılır veya güncellenirse, kaydedilen sekmelere bundan sonra bile erişilebiliyor. 

-

2022 son çeyrekte küresel akıllı telefon üretimi %11 düştü

Trendforce, küresel akıllı telefon pazarıyla ilgili en son araştırmasını yayınlayarak 2022'nin üçüncü çeyreğinde üretimde düşüş...

En yaygın kullanılan tarayıcılardan biri Google Chrome‘dur. Ayrıca Windows, Android ve iOS’ta da erişilebilir. Kullanıcıların çoğu hala Google Chrome’u ana tarayıcı olarak kullanmayı tercih ediyor. 

Tarayıcıyı dünya çapında kullanan milyonlarca ve milyarlarca Chrome kullanıcısı için aynı anda sayısız sekme açabiliyor. Ancak, saklanan tüm bu sekmeleri takip etmek zor olabiliyor. Chromium geliştirme ekibi, bu belirli sorunu azaltmak için yeni bir kaydedilmiş sekmeler özelliği ekledi. Kaydedilen sekmeleri yönetmeyi kolaylaştıran bir özellikti.

Daha sonraki güncellemeler, kaydedilen sekme gruplarını yer imleri çubuğunda görünür hale getirerek bunların bulunmasını kolaylaştırdı. Bununla birlikte bir güncelleme, kolay olabileceği kadar yararlı olmasını engelledi. 

Chrome için en iyi 13 ipucu ve püf noktası

Tarayıcıyı her güncellediğinizde veya yeniden başlattığınızda, kaydedilen sekmelerin tümü kayboluyordu ve bu ciddi bir sorundu. Kaydedilen sekmeler bir güncelleme veya yeniden başlatmanın ardından kaybolursa, bu seçeneği sunmak gerçekten anlamsızdı. Ancak neyse ki, geliştiriciler sorunu ele aldı ve uygulanabilir bir çözüm buldu.

Geliştiriciler, kaydedilen sekmelerin yerel depoya kaydedilmesine izin veren yeni bir Senkronizasyon köprüsü tanıttı. Bu nedenle, Chrome yeniden başlatılır veya güncellenirse, kaydedilen sekmelere bundan sonra bile erişilebiliyor. 

Chrome ile ilgili haberleri takip eden tanınmış bir Reddit kullanıcısı özelliģi buldu. Ancak, yeni bir tarama oturumu sırasında, kaydedilen sekme gruplarının başlangıçta kaydedildikleri sırayla görüntülenemeyeceğine dikkat çekiyorlar. Chrome geliştiricileri de zaten bir düzeltme üzerinde çalışıyor.

Chrome İçin En İyi Reklam Engelleme Eklentileri 2022
En iyileri ve en yenileri…
-- Reklam --

Oppo Find X6’nın Kamera Dizaynı Gün Yüzüne Çıktı

Oppo'nun Find X6 serisi amiral gemisi telefonlarını 2023'ün ilk çeyreğinde küresel pazarda duyurması bekleniyor. Serinin en az iki model (Find X6...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz