Ana SayfaMobil UygulamalarGoogle Translate Yeni Arayüz ve Özellikleri Açıkladı!

Google Translate Yeni Arayüz ve Özellikleri Açıkladı!

Google'ın popüler çeviri uygulaması Google Translate, arayüzünü ve yeni özellikleri kullanıcıları ile paylaştı.

-

IMDb, 2023 Yılının En Popüler Dizi ve Filmlerini Açıkladı!

Günümüzün en büyük dizi ve film veritabanı olarak faaliyetlerini gösteren ıMDb, 2023 yılının enleri...

Günümüzün en büyük teknoloji markalarının başında gelen Google’ın popüler çeviri uygulaması Google Translate, arayüzünü ve yeni özellikleri kullanıcıları ile paylaştı.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber insanlar farklı dilde konuşan insanlarla çeviri programları sayesinde rahatlıkla iletişime geçebiliyor. Özellikle internetin yaygın hale gelmesi ile beraber insanlar bu programlara sıklıkla başvuruyor. Bu programların başında gelen Google Translate, yeni arayüzü ve özellikleri şu an için bazı kullanıcıların erişimine sundu.

Yeni güncellemenin tartışmasız en dikkat çeken özelliklerinden biri ‘‘Face-to-Face mode” (Yüz Yüze modu) diyebiliriz. Bu özellik kapsamında uygulamanın kullanıcı arayüzünün üst yarısı ters dönecek ve böylece siz konuşurken diğer kişi çevrilen metni anında görebilecek. Tabii ki bu özelliğin ters bir biçimde kullanılabileceğini de belirtmekte fayda var. Böylece kültürler arası iletişim daha kolay hale gelecek diyebiliriz.

google translate yeni özellikleri

Yeni özelliklerden bir diğeri ise sol alt köşede yer alacak olan El Yazısı düğmesi olacak. Bu düğme sayesinde yabancı dilde metin yazmanıza olanak sağlayacak. Ayrıca otomatik oynatma artık kullanıcı konuştuktan sonra çevirileri anında seslendiriyor. Google Translate uygulamasına gelen yeni arayüz ve yeni özellikleri şimdiden tüm kullanıcıların ilgisi çekti.

Otomatik dil algılama özelliği ile de artık sesli moda geçmiş oldu. Artık uygulama konuştuğunuz dili kendiliğinden algılayacak. Böylece ekstra bir gayret ile dil seçmenize gerek kalmayacak. Google Translate yeni arayüzü ve özellikleri şu an için bazı kullanıcıların erişimine sunuldu ve test aşamasında yer alıyor. Kısa zaman içerisinde tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Spotify Abonelik Ücretlerine Zam Geliyor!

Avatar Frontiers of Pandora İnceleme Puanları ve Yorumları Belli Oldu

Massive Entertainment, Ubisoft ve FoxNext tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yarın (7 Aralık 2023) itibariyle yayınlanacak olan Avatar Frontiers...
İbrahim Özbek
İbrahim Özbek
Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.