Ana SayfaOyunGoogle'dan tatlı bir FIFA Dünya Kupası mini oyunu

Google’dan tatlı bir FIFA Dünya Kupası mini oyunu

-

GTA 6 Tanıtım Fragmanı Rekor Kırdı!

Günümüzün en efsane oyun serilerinden olan GTA, serinin 6. oyunu için bir tanıtım videosu yayınladı....

2022 FIFA Dünya Kupası, birçok tartışmanın ortasında bugün Katar’da başlıyor. Ne olursa olsun, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca futbol sever ve futbol taraftarı, tüm aksiyonu canlı olarak yakalamak için izleyecek. Google genellikle bunun gibi büyük küresel olaylardan bir karalama veya özel bir animasyon ve hatta ana sayfadaki bir oyunla para kazanır. Bu kez şirket, holiganların birbirlerine karşı gol atmasına olanak tanıyan çok oyunculu çatışmalar için sahayı açıyor.

Bu şık oyunu etkinleştirmek, mobil cihazınızda “dünya kupası” terimini Google’da aramak kadar basit – hem Android hem de iPhone’larda çalışıyor ve milyonlarca hayranın hemen erişmesini sağlıyor. Google, The Keyword blogunda yeni eklemeyi detaylandıran bir gönderi ayırmasa da, şirketin Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı haberi Twitter’da paylaştı.

Google Arama’da dünya kupası yazdığınızda, ekranın sağ alt köşesinde (aşağıda resmedilmiştir) bir futbol topu ve 2022 FIFA Dünya Kupası programı görüntülenir. Mini oyun, futbol topuna dokunarak etkinleştirilir.

Bu, futbolun en büyük etkinliği öncesinde taraftar katılımını artırmanın harika bir yolu ve görünüşe göre milyonlarca insan şimdiden oyunu denedi. Dünya Kupası’ndaki her maç için, her iki takımın taraftarlarının altın goller atmasına ve kendi taraflarının çetelesini milyonlara çıkarmasına olanak tanıyan mini oyunlar var. Özellik Cuma günü yayına girdi ve dünyanın her yerindeki tüm kullanıcılar için geniş çapta kullanılabilir olacak.

Teknik olarak, bu Doodle oyunu, bir MMO unsuru ile daha çok tek oyunculu. Google daha önce gerçek çok oyunculu Doodle oyunları yaptı – Petanque şeklinde 1’e 1 ve Cadılar Bayramı’ndan ilham alan bir yarışma için 4’e 4.

Dünya Kupası’nın bu baskısı, Katar’daki göçmen işçilere kötü muameleye odaklanan tartışmaların gölgesinde kaldı. Dünya futbolunun yönetim organı FIFA, bu ayın başlarında hasar kontrol modundaydı ve katılımcı ülkelerden ev sahibi ülkeyi kötü insan hakları sicilleri nedeniyle eleştirmekten kaçınmalarını istedi ve ülkelerden “şimdi futbola odaklanmalarını” istedi.

Starfield 12 Milyon Oyuncuyu Aştı Hedefini Skyrim Yaptı

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından; Xbox X ve S Serisi, Xbox Cloud Gaming ile Microsoft...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.