Güncel Apple iPhone Sorunları ve Çözümleri

Apple’ın akıllı telefon serisi olarak karşımıza çıkan iPhone serisi çok kısa bir süre içerisinde akıllı telefon pazarının en çok aranan ürünlerinden biri haline geldi. Samsung, Huawei gibi akıllı telefon devleriyle beraber bu alanın en başarılı serilerinden biri olma başarısı elde eden Apple’ın iPhone serisinin yeni versiyonları da sürekli olarak teknoloji dünyasında gündem olmaya başladı.

Bu noktada son olarak piyasaya sürülen iPhone 7 serisi akıllı telefonları ile adı anılan markanın gündeme gelmesine neden olan bir diğer konu ise hem yeni seri akıllı telefonlarında hem de eski serilerde yaşanan güncel iPhone Sorunları.

Yeni işletim sistemine geçiş dönemlerde gerek kullanıcılardan kaynaklanan gerekse de yazılım yüklemesinde yaşanan sorunlar nedeniyle son dönemde daha çok gündeme gelen iPhone Sorunları, iOS 10.2 işletim sistemi güncellemesi kararlı sürümü yayınlanana kadar Apple kullanıcılarının canını da epey sıkacak cinsten. Peki, son dönemlerde en sık karşılaşılan iPhone Sorunları hangileri? Bu sorunları çözmek için nasıl bir yola başvurmak gerekiyor? Daha detaylı olarak değerlendirelim.

iOS Güncellemesi Sonrası Karşılaşılan iPhone Sorunları

iPhone 6 Pil Sorunu

Bu noktada ilk göze batan sorunların başında iPhone 6 serisinde yaşanan pil sorunları geliyor. iOS 10.1 güncellemesinden sonra daha çok yaşandığı belirtilen sorunun ilk etapta sadece yazılımsal bir sorun olduğu belirtilmişti. Yaşanan sorunda kullanıcıların iPhone 6 telefonlarını açmak istediklerinde ya da kapatmak istediklerinde telefonun döngüye girmesi ve sürekli olarak yeniden başlatılması Apple’ın da gündemine geldi.

iPhone Sorunları içerisinde son dönemlerde en çok konuşulan sorunlardan biri olarak dikkat çeken pil sorunu için Apple yaptığı açıklamada pil sorunlarını kabul etmiş ve hatta neden olarak yazılımı değil pil üretimlerinde üretim yapılan bölgedeki havanın pil ile temas etmesi nedeniyle yaşandığı da belirtilmişti.

iPhone Sorunları

Açıklanan ilginç nedenle beraber Apple’ın pil değişim programı başlattığını da belirtelim. iPhone Sorunları ve çözümleri için sıkı bir inceleme yapan Apple’ın pil değişimi kapsamında arızalı olan pilleri tespit etmek için de özel bir kontrol sistemi yayınladığının da haberleri yapılmıştı. Doğrudan Apple’ın sayfasından iPhone 6 pil kontrolü yapmanız ve hasarlı pilleri de servislerden ücretsiz olarak değiştirmeniz mümkün.

Dokunmatik Ekranda Yaşanan iPhone Sorunları

Yine genel olarak iPhone 6 serisinde yaşanan sorunlardan biri olan dokunmatik ekran sorunu iPhone Sorunları arasında en çok öne çıkan sorunlardan biri oldu. Zira iPhone 6 kullanıcılarının dokunmatik ekranlarının çalışmadığı yönünde Apple’a mesajlar göndermesiyle ortaya çıkan durumda dokunmatik ekranın kullanılmaz hale geldiğini belirtelim.

iPhone Sorunları

Bunun için de bir açıklama yapan Apple, hasarlı ekranlar için de tamir programı başlatmıştı. Apple tarafından başlatılan tamir programı ile beraber sorunu çözmek için kullanıcıların mutlaka servise başvurması gerekiyor. Son dönemde en çok karşılaşılan iPhone Sorunları arasında olan ekran sorununun kullanıcıya maliyetinin de 520 TL olduğunu da belirtelim. Zira pil değişiminde olduğu gibi bu sorun ücretsiz olarak çözülmüyor.

iPhone 7 Arama Yapamama Sorunu

Son dönemde gündem olan bir diğer iPhone Sorunları ise daha güncel olan serilerin birinden iPhone 7 serisinden. iOS 10.1 güncellemesinden sonra gelen iOS 10.1.1 güncellemesi ile beraber ortaya çıkan sorunda doğrudan kullanıcıların telefonlarında arama menüsü çalışmaz hale geliyor. Arama menüsünün çalışmaz hale gelmesine neden olduğu iddia edilen yazılım sorunu sonrasında telefon ile arama yapmak istediğinizde arama menüsü donuyor.

iPhone Sorunları

Arama menüsü donduğu içinde herhangi bir arama yapmanız mümkün olmuyor. Yaşanan sorunun genel olarak yazılımsal bir sorun olduğu da belirtildi. Apple tarafından henüz konu hakkında bir açıklama yapılmasa da sorunun çözülmesi için yeni sürüm olan iOS 10.2 sürümünün güncellemesi bekleniyor. Bu güncelleme ile beraber iPhone 7 serisinde yaşanan arama menüsü donma sorununun da giderilmesi bekleniyor. Apple’ın konu hakkında yapacağı açıklamada merakla beklenmekte.

Tüm bunlarla beraber beta sürümlerinin yayınlanmasına devam edilen iOS 10.2 güncellemesinin beta sürümleriyle beraber kullanıcıları ne gibi yenilikler bekliyor görmek istiyorsanız bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz. Yazımızda da yer aldığı gibi beta sürümleriyle beraber yayınlanan yeni özelliklerin kararlı sürümünde ne gibi değişeceği ise Apple tarafından yapılan açıklama ile doğrudan ortaya çıkacak. Yaşanan iPhone Sorunları için de yeni sürümün çok daha etkili olduğunu da belirtelim.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0