Ana SayfaAndroid HaberleriHarmonyOS 3 Developer Preview Tanıtıldı!

HarmonyOS 3 Developer Preview Tanıtıldı!

Özetle, HarmonyOS'un yeni sürümü, platforma daha fazla geliştirici ve ortak şirketi getirmeye çalışıyor. Bu, kullanıcıya yönelik yeni bir özellik olmayacağı anlamına gelmiyor. Bununla birlikte, HarmonyOS 3 Beta'nın 2022'nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

-

Bugün erken saatlerde Huawei Geliştirici Konferansı 2021‘de şirket, işletim sisteminin HarmonyOS 3 adlı son sürümünü tanıttı. Yeni yazılım, geliştiricilerin denemesi için çıktı.

Huawei, ABD hükümetinin yaptırımları nedeniyle HarmonyOS‘a geçti. Şirketin akıllı telefon işi bitişin eşiğinde olmasına rağmen; firma kendi geliştirdiği yazılım platformunda kaynakları zorlamaya devam ediyor.

Bu anlamda HarmonyOS 3 ise, sistem mimarisi; süper cihaz ve çoklu cihaz dağıtımı için tek seferlik geliştirmeye odaklanıyor. HarmonyOS 3 Developer Preview, esnek dağıtım araçları getiriyor. Bu nedenle, cihaz geliştiricileri, işletim sistemini birleştirmek için donanım gereksinimlerine göre temel bileşenleri seçebiliyor.

HarmonyOS-3.0

Ayrıca Huawei, işletim sistemi ve çeşitli cihazlar arasında tutarlılığı korumak için kullanıcı arayüzü tasarımında iyileştirmeler yaptı. Şirket ayrıca Ark Development Framework 3.0 (ArkUI 3.0), DevEco Studio 3.0 ve 6000+ API‘yi duyurdu.

Özetle, HarmonyOS’un yeni sürümü, platforma daha fazla geliştirici ve ortak şirketi getirmeye çalışıyor. Bu, kullanıcıya yönelik yeni bir özellik olmayacağı anlamına gelmiyor. Bununla birlikte, HarmonyOS 3 Beta‘nın 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

Ayrıca bkz: HarmonyOS, 70 Milyon Kullanıcıya Ulaştı – Güncelleme Geliyor

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.