Ana SayfaFilm ve DiziHarry Potter Film Seri İzleme Sırası Nasıl?

Harry Potter Film Seri İzleme Sırası Nasıl?

İngiliz asıllı yazar J. K. Rowling’in 7 ciltten oluşan fantastik roman serisi Harry Potter, 2001-2011 yılları arasında çıkan film uyarlamalarıyla büyük ses getirmeyi başardı.

-

Qiyuan elektrikli sedan A07’yi tanıttı

Çin otomotiv sektörünün önde gelen oyuncularından Changan Automobile, kısa bir süre önce yeni alt markası...

İngiliz asıllı yazar J. K. Rowling’in 7 ciltten oluşan fantastik roman serisi Harry Potter, 2001-2011 yılları arasında çıkan film uyarlamalarıyla büyük ses getirmeyi başardı. Önemli bir kesim tarafından, filmlerin kitaplardan kopuk olduğu yönünde eleştiriler alsa da; Harry Potter, gişede tüm zamanların en çok hasılat yapan serilerinden bir tanesi. En az kitapları kadar filmleri de dünya çapında benimsenmiş durumda.

Seri ilk olarak 2011 yılında vizyona giren Harry Potter ve Felsefe Taşı ile başladı. Her şeyin başladığı yer diyebileceğimiz ilk filmde Harry Potter, akrabaları Dursley ailesiyle birlikte gittiği hayvanat bahçesinde güçlerini keşfetmeye başladı. Baykuşlardan mektuplar alan küçük adam, büyücü olduğunu öğrendikten sonra başına gelecek olan maceralarla yüzleşmeye başlayacaktır. Gelelim film serisi izlemesi nasıl olmalı? Sizler için hazırladık;

Harry Potter ve Felsefe Taşı

Harry Potter ve Felsefe Taşı

Bir gün Harry ve arkadaşları okulda girilmesi yasak olan üçündü koridora giderler. Burada üç başlı bir canavarın koruduğu “Felsefe Taşı” bulunmaktadır. Felsefe Taşı sahibine ölümsüzlük ve üstün güçler vermektedir. Harry’nin anne ve babasını öldüren kötü büyücü Voldemort da Felsefe Taşının peşindedir.

Harry Potter ve Sırlar Odası

Harry Potter ve Sırlar Odası

2001 yapımı Harry Potter ve Felsefe Taşı filminin devamı ve Harry Potter film serisinin ikinci filmi olan filmde, Harry Potter’ın Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’ndaki ikinci yılında Salazar Slytherin’in varisinin Sırlar Odası’nı açması ve okuldakileri taşlaştıran bir canavarı serbest bırakması konu edilmektedir.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

Harry Potter, akrabaları ile zor zamanlar geçirmektedir. Ailesine kötü davranan, Vernon Amca’nın kız kardeşi Marge’a büyü yapıp kaçar. Okul dışında büyü yaptığı için korksa da cezalandırılmadığını fark edince çok şaşırır. Ancak çok geçmeden, tehlikeli bir suçlu olan Lord Voldemort’un yardımcısı Sirius Black’in Azkaban hapishanesinden kaçtığını öğrenir. Dark Lord’un intikamını almak için Harry’i öldürmek istemektedir. Hapishanedeki büyük suçlulardan sorumlu, Ruh Emiciler etrafa huzursuzluk saçmaktadırlar. Öte yandan Lupin’in de sakladığı bir sır var gibi görünmektedir. Keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda sır, Harry’nin yeni macerasında…

Harry Potter ve Ateş Kadehi

Harry Potter ve Ateş Kadehi

Harry, prestijli Üç büyücü Turnuvası’na katılmak üzere seçilmiştir(kendi istemeden olmuştur, çünkü yaşı katılmak için küçüktür). Bu heyecan verici uluslararası yarışma, Harry’yi Hogwarts’ın yanı sıra, Avrupa’daki iki rakip büyücülük okulunun da daha büyük ve deneyimli öğrencileriyle karşı karşıya getirecektir.

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı 

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Privet Drive’da geçen yalnız bir yazın ardından Harry, Hogwarts’a döner. Öğrencilerden ve onların ailelerinden çok azı, Voldemort’un gerçekten de geri döndüğü konusunda Harry’e ya da Dumbledore’a inanmaktadırlar. Sihir Bakanı da bu duruma inanmadığı için gereken önlemleri almakta gecikir. Bu sırada başta Harry Potter olmak üzere bütün büyücüler tehdit altında kalır. Harry, güzel Cho Chang’tan bir bakış çalmaya engel olamaz. Sihir Bakanlığı’nın bir süre sonra olayları kontrol altına almak üzere gönderdiği Dolores Umbridge, düzeni bütünüyle bir kabusa dönüştürecektir.

Harry Potter ve Melez Prens

Harry Potter ve Melez Prens

Hogwarts’taki 6. Yılında bir sürpriz ile karşılaşır. Tesadüfen, üzerinde ‘bu kitap Melez Prens’e aittir’ yazılı bir kitap bulmasıyla kitabın içindeki büyüleri kurcalaması sonucu Melez Prens’in gizemini keşfetmeye koyulacaktır. Bilge büyücü Dumbledore’un yol arkadaşlığı, karanlık düşmanı Voldemort ile hesaplaşmasını kolaylaştırsa da, Harry Potter ve arkadaşlarını bu defa çok çetrefilli bir savaş beklemektedir.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları Bölüm 1

Harry’nin tek umudu Voldemort onu bulmadan önce Hortkuluklar’ı bulmaktır. Ama, ipuçlarını araştırdıkça neredeyse unutulmuş olan eski bir efsaneyi ortaya çıkartır. Ölüm Yadigarları’nın efsanesi. Eğer bu efsane gerçekleşirse, Voldemort aradığı üstün güce erişebilecektir.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları Bölüm 2

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2’de, Lord Voldemort’un ruhunun parçalarının bir kısmını bulup yok eden Harry, Ron ve Hermione, Dumbledore’un verdiği görevi tamamlamak için arayışlarını sürdürürlerken Ölüm Yiyenler’le bir ölüm kalım savaşına çıkacaklardır.

Ayrıca bkz: Gelmiş Geçmiş En İyi Fantastik Filmler 2021

Apple, tüm iPhone’lar için güncellenmiş iOS 17.0.2 sürümünü yayınladı

Apple, tüm uyumlu iPhone modelleri için iOS 17.0.2'nin güncellenmiş bir sürümünü yayınlayarak kullanıcıların endişelerine hızlı bir şekilde yanıt verdi....
Mustafa
Mustafa
Teknoloji ve oyun dünyasında olan gelişmeleri takip edip sizlerle paylaşıyorum. Ayrıca reklam sektöründe bulunmaktayım. Unutmadan daima teknolojiyi takip et :)

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz