Homeworld 3 Çıkış Tarihi Mayıs Ayına Ertelendi

2019 yılında Blackbird Interactive tarafından geliştirilmeye başlanan Homeworld 3, Mart ayında oyuncu ile buluşacaktı. Yayıncısı Gearbox Software olan oyun, son yayınlanan demodan sonra, gerekli olan düzenlemelerin yapılması için ertelendi. Homeworld severler oyuna kavuşmak için bir müddet daha beklemek zorunda kalacaklar.

Homeworld 3 Çıkış Tarihi Mayıs Ayına Ertelendi

Homeworld 3, Blackbird Interactive’ün geliştirdiği ve Gearbox Software’in yayınlayacağı uzay tabanlı gerçek zamanlı bir strateji oyunu olarak oyun dünyasında önemli bir yere sahip. Çok fazla seveni bulunan oyun serisinin yeni oyunu da oyunculara tarafından heyecanla beklenmekte. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Steam Next Fest’te Homeworld 3, demosuyla etkinliğe katıldı. Oyunun demosuna, oyunculardan gelen eleştiriler neticesinde ise bir takım düzenlemelerin ve rötuşların yapılmasına karar verildi.

En güncel oyun haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Homeworld 3 geliştirici ve yayıncı şirketler ortak bir kararla oyunun yayınlanma tarihini ertelemeyi ve bu sürede oyunda gerekli düzenlemeleri yapmayı planladılar. Neticesinde ise 8 Mart tarihinde yayınlanacak olan oyunun 13 Mayıs tarihinde yayınlanmasına karar verildi. Uzayda geçecek olan Homeworld 3, gerçek zamanlı bir 3D oyunu olarak karşımıza çıkacak. Oyunda detaylı bir senaryo modunun bulunmasının yanı sıra gelişmiş bir 3D balistik sistemi de yer alacak. Daha önce yapılan açıklamalarda yer aldığı üzere de RTS oynanışı ile roguelike yapısının bir arada sunulacağı da belirtilmişti.

Homeworld 3 sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla duyurulan erteleme haberi oyuncuları üzdü. Homeworld 3 daha öncede bir takım işten çıkarmalar ve aksaklıklar nedeniyle ertelenmişti. Homeworld 3 geliştirici ve yayıncısının yaptığı ortak açıklamada, demo sırasında oyuncunu geri bildirimlerinden oldukça memnun kaldıkları belirtiliyor. Demoyu deneyerek oyunun eksik yönlerinin belirtilmesinden ve oyuncuların görüşlerini daha oyun çıkmadan almaktan mutluluk duyduklarını belirten ekip, oyunu “daha iyi bir şekilde” sunmak için çıkış tarihini ertelediklerini deklare etti.

Oyuncudan gelen geri bildirimlerin özenle analiz edildiğini ve bu kapsamda gerekenin yapılacağını aktaran Homeworld 3 ekibi, oyuncunun hak ettiği kaliteyi onlara sunmaya çalıştıklarını da belirtti.

Bahse konu sosyal medya paylaşımı ise aşağıdaki gibidir:

Homeworld 3 Sistem Gereksinimleri

Homeworld 3 oyununu bekleyenler için sistem gereksinimlerini de belirtelim. Aşağıda hem minimum hem de önerilen Homeworld 3 sistem gereksinimleri bulunmaktadır. Bununla birlikte oyunun; HDR, DLSS 3 (Süper Çözünürlük + Frame Generation) ve AMD FidelityFX Süper Çözünürlük 2 desteklerine sahip olduğunu da belirtmekte fayda var.

Homeworld 3 sistem gereksinimleri:

MinimumÖnerilen
İşletim SistemiWindows 10 64 bit / Windows 11 64 bitWindows 10 64 bit / Windows 11 64 bit
İşlemciIntel i5-8600K / AMD Ryzen 5 3600XIntel i7-11700K / AMD Ryzen 5 5600X
Bellek12 GB16 GB RAM
Depolama40 GB40 GB
Ekran KartıNVIDIA GTX 1060 / AMD R9 480/Intel ARC A380NVIDIA RTX 2070 / AMD RX5700/Intel ARC A580
Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0