Ana SayfaOtomobilHonda CATL'den 123 GWh Batarya Satın Alacak

Honda CATL’den 123 GWh Batarya Satın Alacak

Bugün Honda, Çin merkezli dünyanın en büyük batarya üreticisi CATL ile gelecekteki batarya alımları için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

-

Tangra LH1, Tesla Semi’ye Meydan Okumaya Geliyor!

Terraline tamamen yeni bir şirket olmayabilir, daha önce Solo Gelişmiş Araç Teknolojileri olarak biliniyordu. Şirket,...

Japon şirketleri ve özellikle Honda şimdiye kadar elektrikli araç trenine binmekte oldukça yavaştı, ancak son zamanlarda işler nihayet hızlanıyor gibi görünüyor. Bugün Honda, Çin merkezli dünyanın en büyük batarya üreticisi CATL ile gelecekteki batarya alımları için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Bu yeni anlaşma, Honda’nın 2024’ten başlayarak 2030’a kadar CATL’den saf elektrikli araçlar için 123 GWh batarya satın alacağını belirtiyor. Söz konusu bataryalar, CATL’nin Çin’in Doğu Jiangxi Eyaletindeki Yichun’daki üretim üssünde üretilecek. Şirketin e:N alt markası altında birkaç tane gördüğümüz Çin’de satılacak Honda araçlarında kullanılacaklar.

honda catl batarya aldi

Örneğin e:NP1, Çinli GAC ile bir ortak girişim aracılığıyla üretiliyor. Batı pazarlarına yönelik ilk elektrikli aracı olan Honda’nın Prologue’unun da GM’nin Ultium platformunu kullandığı için bir tür ortak girişim olduğu göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil. Bu stratejinin arkasındaki fikir, Honda’nın araçlarını %100 kendi bünyesinde geliştirerek elektrikli araç oyununda aksi takdirde olduğundan daha hızlı bir şekilde sağlam bir zemin elde etmesini sağlamaktır.

-- Reklam --

WhatsApp Muadili Uygulamalar 2023

Mesajlaşma uygulamalarının pandemi sırasında her zamankinden daha önemli olduğu kanıtlandı, bu nedenle onlardan vazgeçmek artık söz konusu değil. İster...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz