Ana SayfaOtomobilHuawei ve Chery'nin Luxeed S7'si Tesla Model S'e Meydan Okuyor

Huawei ve Chery’nin Luxeed S7’si Tesla Model S’e Meydan Okuyor

Teknolojiyle eş anlamlı bir isim olan Huawei ve otomotiv sektörünün güçlü isimlerinden Chery, yeni elektrikli araç markası Luxeed'i tanıtmak için güçlerini birleştirdi. Huawei yöneticisi Richard Yu'ya göre ilk yaratımları Luxeed S7 sedan, Kasım ayında piyasaya sürülecek ve her özellikte Tesla Model S'i geçmeyi vaat ediyor.

-

3 Yeni Fortnite Oyunu Geliyor

2017 yılında piyasaya çıkan ve o günden bu yana sürekli gelişerek milyonlarca oyuncuya ulaşan Fortnite...

Teknoloji devi Huawei ve köklü otomotiv üreticisi Chery, kayda değer bir ortaklıkla Luxeed adlı yeni bir elektrikli araç markasını tanıtmak üzere bir araya geldi. İlk teklifleri olan Luxeed S7 sedan, Kasım ayında piyasaya sürülmeye hazırlanıyor ve Huawei yöneticisi Richard Yu’ya göre Tesla Model S‘i her açıdan geride bırakacak.

Bu işbirliği, daha önce Aito M serisi modeller gibi SUV’lara odaklanan Huawei’nin elektrikli sedan segmentindeki ilk çıkışını işaret ediyor. Luxeed S7 herhangi bir elektrikli sedan değil; rakiplerini gölgede bırakacak ve olağanüstü performans sunacak şekilde tasarlanmış akıllı bir EV olarak konumlandırıldı.

Luxeed S7 ile ilgili spesifik detaylar gizli kalırken, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’ndan bazı bilgiler elde edildi. Luxeed S7 4,971 mm uzunluk, 1,963 mm genişlik, 1,474 mm yükseklik ve 2,950 mm dingil mesafesi boyutlarına sahip. Karşılaştırma için Tesla Model S biraz daha farklı boyutlara sahip: 4.979 mm uzunluk, 1.964 mm genişlik, 1.445 mm yükseklik ve 2.960 mm dingil mesafesi. Bu farklılıklar nispeten küçüktür.

Luxeed S7’nin fiyatı açıklanmadı ve potansiyel alıcılar ve meraklılar daha fazla bilgi edinmek için sabırsızlanıyor. Bağlamı sağlamak için, Tesla Model S şu anda çeşitli fiyat ayarlamalarının ardından 698.900 RMB’den (yaklaşık 89.100 €) başlıyor.

Luxeed S7’nin hem tek hem de çift motorlu versiyonları mevcut olacak ve motorları Huawei tedarik edecek. Tek motorlu model maksimum 215 kW güç sunarken, çift motorlu versiyonda maksimum 150 kW güce sahip ek bir motor bulunacak. Her iki versiyon da 210 km/s azami hızı destekleyecek ve Luxeed S7’nin yolda hiç de zorlanmamasını sağlayacak.

Benzersiz bir dokunuş katan Luxeed S7, Huawei’nin Zhixuan otomotiv işletmesinin ilk tamamen elektrikli coupe’si olacak ve HarmonyOS 4 işletim sistemiyle çalışacak. Huawei’nin işletim sisteminin bu entegrasyonu, kusursuz ve akıllı bir sürüş deneyimi sağlamayı amaçlayan teknoloji ve otomotiv mühendisliğinin kaynaşmasını temsil ediyor.

Ağustos ayında Richard Yu, Weibo’da Luxeed S7’nin ön yüzünde model adının belirgin bir şekilde yer aldığı bir ön gösterim sundu. O zamandan bu yana Luxeed, S7’nin görüntülerini paylaşarak otomobil meraklıları ve blog yazarları arasında beklenti yaratıyor.

Luxeed S7, elektrikli araç pazarında önemli bir etki yaratmaya hazırlanırken, asıl soru şu: Tesla Model S’i gerçekten geride bırakabilir mi? Performans açısından rekabetçi görünse de, otomotiv dünyası Luxeed S7’nin abartıyı karşılayıp karşılayamayacağını ve zorlu rakiplerini geçip geçemeyeceğini belirlemek için resmi tanıtımını merakla bekliyor.

Frostpunk 2 Oyun İçi Videosu Geldi

Hayatta kalma, şehir kurma ve kaynak yönetimi türlerindeki Frostpunk’un ilk oyunu 2018 yılında yayımlanmış ve kısa sürede büyük beğeni...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakArenaev