Ana SayfaOtomobilHyundai Sanal Şanzıman Üzerinde Çalışıyor

Hyundai Sanal Şanzıman Üzerinde Çalışıyor

Hyundai, gelecekteki elektrikli aracı Ioniq 5 N'yi "N e-shift" adı verilen sanal çift kavramalı şanzımanla piyasaya sürmeyi planlıyor.

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

Hyundai, gelecekteki elektrikli aracı Ioniq 5 N‘yi “N e-shift” adı verilen sanal çift kavramalı şanzımanla piyasaya sürmeyi planlıyor. Herhangi bir performans avantajı sağlamaması dışında, bir ICE aracında gerçek bir DCT’yi taklit edecek. Hyundai’ye göre her şey hissetmekle ilgili.

N e-shift, örneğin i30 N gibi Hyundai serisinden benzinle çalışan bir N modelini kullandığınızı hissetmek için tasarlanmıştır. Şirket, gerçek bir benzinli motorun sesine yaklaşmak için dahili ve harici hoparlörler kullandı ve bunlar, gerçek bir debriyajdan aldığınız vites küçültme titreşimlerini ve sarsıntıları taklit eden sözde titreşim motorlarıyla eşleştirildi. Hyundai ayrıntılara girmese de, biz sadece titreşim motorlarını varsayıyoruz.

sanal-sanziman-hyundai

Bazı özelleştirme seçenekleri de bekleniyor. Farklı ses profilleri uygulayabilir veya kendi profillerinizi oluşturabilirsiniz çünkü her ses diğerleriyle karıştırılıp eşleştirilebilecektir. Örneğin, devir sınırlayıcının sesini seçebilirsiniz. Güncellemeler muhtemelen gelecekte daha fazla ses getirecektir.

Ar-Ge ekibi bu proje üzerinde beş yıldır çalışıyor ve proje ince ayar aşamasında. Gelecek yılın Nisan-Mayıs ayları arasında, 2023’ün sonu veya 2024’ün başlarında yapılması planlanan Ioniq 5 N sürümü için tam zamanında hazır olması gerekiyor.

-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz