Ana SayfaIOS HaberleriiOS 11 Kullanıcılara Ne Sunuyor?

iOS 11 Kullanıcılara Ne Sunuyor?

-

iOS 11 ile gelen ilk yenilik mesaj uygulaması üzerine. Mesajlar artık iCloud’da saklanabilecek. Geçtiğimiz yıllarda telefonunuzu değiştirdiğinizde mesajlar silinebiliyor ya da cihazlar arasında senkronizasyon sorunu yaşanabiliyordu. iCloud desteği ile bu sorun çözülmüş.

İkinci yenilik Apple Pay’de. Apple Pay Türkiye’de henüz kullanılmasa da dünyada ciddi bir kullanım oranına sahip olduğu açık. Artık, Apple Pay ile başka bir bankacılık uygulamasına girmeden, telefonunuz üstünden başkasına para gönderebiliyorsunuz. Bu uygulama kısa vadede Türkiye’de yaşayanları ilgilendirmese de önemli bir yenilik olarak dikkat çekiyor.

Siri artık yeni arayüzü ve sesiyle, farklı tonlamalarla daha çok öğrenen bir yazılım halini alıyor. Aramalarda artık çok daha farklı sonuçlar ortaya çıkaracak olan Siri, bir dilde söylediğiniz cümleyi, başka dile çevirme özelliğine de sahip oluyor.

iOS 11

Kamera uygulaması da yeniliklerden nasibini alıyor. Artık cihazla çektiğiniz videolar daha kaliteli ve farklı formatlarda kaydediliyor. iPhone 7 Plus’ta kullanılan portre modu da geliştiriliyor ve daha düşük ışıkta fotoğraf çekme imkânı geliyor.

Bildirim ekranı ise baştan sona değişiyor ve her şey tek sayfada toplanıyor. Apple’ın en temel eksiklerinden biri olan mobil veriyi açıp kapatma özelliği de yeni bildirim ekranı ile ana ekrana geliyor.

iOS 11 ile gelen en ilginç yeniliklerden biri ise rahatsız etme modunun araç kullanımında aktif hale gelmesi. Cihaz herhangi bir yöntemle bir araca bağlandığında rahatsız etme moduna geçiyor ve siz hareket halindeyken otomatik mesajlarla arayanlara cevap veriyor.

Apple’a yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, daha nice yeni özelliği barındıran iOS 11, 22 Eylül‘de kullanıma sunulacak.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here