Ana SayfaIOS HaberleriiOS 13 Güncellemesi Hangi Modellere Gelecek?

iOS 13 Güncellemesi Hangi Modellere Gelecek?

iOS 13 güncellemesi hangi akıllı telefon modelleri için gelecek? Hangi iPhone modelleri iOS 13 çalıştıracak?

-

Birkaç aydır gündemde olan iOS 13 güncellemesi, dün yapılan tanıtımla beraber resmi olarak duyuruldu. Resmi olarak duyurusu yapılan yeni işletim sistemi, başta iPhone sahiplerini heyecanlandırdı. Bir süre sonra beta sürecinin başlaması beklenen yeni işletim sistemi sürümünün hangi modellere geleceği de merak konusu.

Bu konuda da tanıtım sonrasında net bilgileri elde etmek mümkün oldu. Tanıtımın hemen sonrasında yeni güncellemenin geleceği akıllı telefon modelleri netlik kazandı. Hangi iPhone modellerine geleceği konusunda tartışmalara neden olan iOS 13 için detaylara bakalım.

iOS 13 Hangi iPhone Modellerine Gelecek?

Yeni işletim sistemi sürümü için pek sevindirici olmayacak, eski nesil iPhone kullananları üzecek gelişmeler de var. Elde edilen bilgilere göre iOS 13 işletim sistemi iPhone 6s ve sonrası akıllı telefonlar üzerinde çalışacak.

Yani güncelleme daha eski iPhone kullanıcıları için yayınlanmamış olacak. iOS 12 güncellemesini bile alması şaşırtıcı olarak karşılanan iPhone 5s modelinin de desteği böylelikle son bulmuş olacak.

iOS 13

Sadece iPhone 5s ile değil, bunun yanında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus akıllı telefonları için de yazılım konusunda yolun sonu gelmiş demek. Bundan sonraki süreçte bu akıllı telefonlar için güncellemeler yayınlanmayacak.

Sadece iPhone 6s ve daha üstü seriler için iOS 13 işletim sistemi yayınlanmış olacak. Yeni işletim sistemi sürümünün beta testlerinden sonra yayınlanacağını da ekleyelim.

Beta testlerinin son bulacağı zaman net olarak açıklanmadı ancak muhtemelen yeni iPhone modellerinin tanıtımı sırasında bu sürüm de yayınlanmış olacak. Güncellemenin kesin olarak yayın tarihi için Apple tarafından da söylenmiş net bir ifade olmadığını belirtelim. Beta sürecinde durum biraz daha netlik kazanacaktır.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here