Ana SayfaIOS HaberleriiOS 13 Hakkında Yeni Özellikler Sızdırıldı!

iOS 13 Hakkında Yeni Özellikler Sızdırıldı!

Apple'ın en yenilikçi işletim sistemi olacak iOS 13, iPhone'lara karanlık mod özelliğini getiriyor....

-

Apple’ın geliştirici konferansı WWDC 2019’un 3-7 Haziran’da California’da yapılması planlanıyor. iPhone‘lar, iPad‘ler, Mac‘ler, Apple Watch ve TV‘ler de dahil olmak üzere tüm Apple ürünleri için yeni işletim sistemlerinin tanıtılacağı bir etkinlik olacak.

Birkaç ay içinde piyasaya sürülmeden önce, iOS 13’ten iPhone’lar ve iPad’ler için neler bekleyeceğiniz konusunda bazı bilgiler aktaran yeni bir rapor var. Rapor 9to5Mac sitesinde geliyor. Yeni özellikler arasında birincisi ve en önemlisi, yeni iOS 13 ile birlikte ortaya çıkacak olan ve tahmin edilen sistem çapında karanlık mod özelliğidir.

iOS 13 Hakkında Herşey

Rapor, sistem genelinde karanlık modunun ayarlarla etkinleştirilebileceğini ve geçtiğimiz yılın WWDC etkinliğinde MacOS’da kullanılan karanlık moda büyük olasılıkla benzer olacağını gösteriyor. Yeni karanlık mod, kullanıcıların Apple ürünlerini daha karanlık ortamlarda ve gece daha rahat kullanabilmelerini sağlayıyor. Bu süper parlak OLED ekranlardan herhangi bir mavi ışık yayılımı olmayacağından daha kolay uykuya yardımcı olacak.

iPad’deki iOS 13‘ün, iPad’in geniş ekranını kullanmak için uygulamaların aynı anda birden fazla pencereye sahip olma özelliğini içeren bir yenilik mevcut. Ayrıca rapor, uygulamaların her penceresinin, ekranın bir bölümüne eklenmesi gereken sayfalara sahip olacağını da gösteriyor.

iOS 13 Hakkında Herşey

Ayrıca yeni Geri Al hareketinin iPad’e de geleceği ve hareket alanının klavyede etkinleştirileceği bildiriliyor. Burada üç parmak hareketleri geri alma ve yineleme eylemlerini mümkün kılacak.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Kaynak9to5mac

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here