Ana SayfaIOS HaberleriiOS 16.2 Yayınlandı - Getirdiği Özellikler

iOS 16.2 Yayınlandı – Getirdiği Özellikler

iOS 16.2'nin getirdiği tüm yenilikleri bu yazımızda sizler için derliyoruz...

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

iOS 16.2, iki aylık beta testinin ardından artık iPhone 8 ve daha yeni iPhone modelleri için kullanılabilir. Apple Music Sing ve Gelişmiş Veri Koruma gibi son dakika eklemeleriyle yazılım güncellemesi, iPhone için bir düzineden fazla yeni özellik ve değişiklik içeriyor. İşte getirdiği yenilikler…

Apple Music Sing

iOS-16-2-

Apple Music Sing, Apple Music uygulamasının şarkı sözleri ekranında on milyonlarca şarkıya eşlik etmenizi sağlayan, karaoke benzeri yeni bir özellik. Bu özellik, kullanıcıların bir şarkıdaki vokallerin sesini kısmasına ve ardından şarkıcı olarak devralmasına olanak tanıyor.

Gelişmiş Veri Koruması

iOS-16-2-

iOS 16.2 , etkinleştirildiğinde uçtan uca şifrelemeyi Mesajlar yedekleri, fotoğraflar, notlar, hatırlatıcılar, sesli notlar ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok ek iCloud veri kategorisine genişleten isteğe bağlı bir Gelişmiş Veri Koruma özelliği sunuyor.

Serbest Biçimli Uygulama

iOS-16-2-

iOS 16.2, iPhone’da Apple’ın yeni dijital beyaz tahta uygulaması Freeform’u içeriyor. Uygulama, üzerine çizim yapabileceğiniz ve yapışkan notlar, metin kutuları, şekiller, fotoğraflar, videolar, bağlantılar, PDF’ler ve daha fazlasını ekleyebileceğiniz sonsuz bir tuval sunuyor. Uygulama ayrıca iPad ve Mac’te de mevcut ve FaceTime ve iMessage aracılığıyla başkalarıyla gerçek zamanlı olarak işbirliği yapabilirsiniz.

İki Yeni Kilit Ekranı Widget’ı

iOS-16-2-

iOS 16.2’de Uyku ve İlaçlar için iki yeni Kilit Ekranı widget’ı var. Uyku widget’ı ile en son uyku seansınızı ve uyku aşamalarınızı görüntüleyebilirsiniz, İlaçlar widget’ı ise ilaç programınıza hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayabilir.

Yeni Her Zaman Açık Ekran Seçenekleri

iOS 16.2’den başlayarak, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te her zaman açık görüntüleme modunda duvar kağıdını ve bildirimleri gizleyebilirsiniz. Bu, Kilit Ekranının Android’e benzer şekilde her zaman açık modunda düz siyah, minimal bir görünüme sahip olmasına neden oluyor.

Apple TV Uygulaması ile Spor Skorları için Canlı Aktiviteler

iOS-16-2-

iOS 16.2, Apple TV uygulaması aracılığıyla spor skorları için Canlı Etkinlikler desteği ekliyor. Bu özellik, iPhone kullanıcılarının MLB, NBA ve Premier League maçlarının canlı skorlarını Kilit Ekranında ve iPhone 14 Pro modellerinde Dynamic Island’da bir bakışta görmelerine olanak tanıyor.

Yeni AirDrop Ayarı

iOS-16-2-

iOS 16.2, yabancılardan gelen istenmeyen istekleri azaltmak için AirDrop’un önceki “Herkes” ayarını sınırlı bir “10 Dakika için Herkes” seçeneğiyle değiştiriyor. AirDrop artık 10 dakika sonra otomatik olarak “Yalnızca Kişiler”e dönüyor.

Yeni Ev Uygulaması Mimarisi

iOS-16-2-

iOS 16.2’ye güncelledikten ve Ev uygulamasını açtıktan sonra, yeni temel mimariyle uygulamaya yönelik bir güncelleme kullanılabilir. Apple, yeni mimarinin, akıllı ev aksesuarlarını kontrol etmek için uygulamanın performansını, verimliliğini ve güvenilirliğini iyileştirdiğini söylüyor. Bu, Home uygulamasının iOS 16.1’de Matter aksesuarları için destek kazanmasından sonra geliyor.

Diğer Yeni Özellikler

  • Game Center’daki SharePlay desteği, FaceTime aramasında olduğunuz kişilerle çok oyunculu oyunlar oynamanıza olanak tanıyor.
  • iOS 16.2, Airtel ve Reliance Jio operatörlerinden başlayarak, iPhone 12 ve daha yeni modellerde Hindistan’da 5G ağları için destek sağlıyor.
  • Yerleşik Hava Durumu uygulamasında artık bir Apple Haberler bölümü bulunuyor.
  • Mesajlar uygulamasında iyileştirilmiş arama, fotoğrafları köpek, araba, insan veya metin gibi içeriklerine göre bulmanızı sağlıyor.
-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz